Matematyka na poziomie rozszerzonym? Pomożemy!

Ponad 70 uczniów podlaskich szkół ponadgimnazjalnych rozpocznie w najbliższą sobotę, 19 października, przygotowania do matury z matematyki pod okiem akademickich wykładowców. Bezpłatny kurs przygotował Instytut Matematyki Uniwersytetu w Białymstoku.

Spotkanie Prezydenta Białegostoku ze studentami zagranicznymi

Prezydent Miasta Białegostoku Tadeusz Truskolaski zaprasza studentów zagranicznych studiujących na uczelniach białostockich na spotkanie.

Dnia 2013-10-22 o godzinie 14:15 na Wydziale Fizyki UwB (ul. Lipowa 41) w sali 203 odbędzie się seminarium, na którym dr hab. Marceli Koralewski (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu ) wygłosi referat pt: Właściwości magnetooptyczne naturalnych i sztucznych ferrytyn oraz ich mimetyków

Wykładowca Wydziału Prawa odznaczony

Prof. zw. dr hab. Stanisław Prutis otrzymał okolicznościowy medal „Zasłużony dla Wymiaru Sprawiedliwości - Bene Merentibus Iustitiae".

Jak określić jakość uczelni? Parametryzacja i przyszłość szkolnictwa wyższego

18 października br. o godz. 15.00, w Auli Wydziału Historyczno-Socjologicznego UwB odbędzie się organizowana przez „Obywateli Nauki” oraz Uniwersytet w Białymstoku debata.

„Światopogląd Fiodora Dostojewskiego”
W związku z podpisanym przez Uniwersytet w Białymstoku i Akademię Supraską porozumieniem odbędzie się cykl spotkań prowadzonych przez o. Henryka Paprockiego. Hasłem przewodnim będzie „Światopogląd Fiodora Dostojewskiego”.
Ostatni moment na udział w konkursie INTERSTUDENT 2013

Jeszcze tylko do 21 października można zgłaszać kandydatów do czwartej edycji konkursu INTERSTUDENT, organizowanego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy w ramach programu "Study in Poland".

Repozytorium Uniwersytetu w Białymstoku

Na UwB powstało Repozytorium Uniwersytetu w Białymstoku (RUB).  Jego zadaniem jest gromadzenie i upowszechnianie dorobku naukowego i dydaktycznego pracowników, doktorantów i studentów UwB.

Spotkanie z "Wiadomościami Literackimi" oraz z węgierskimi pisarzami

Klub Humanistów UwB serdecznie zaprasza na spotkanie z: Redakcją „Wiadomości Literackich” (pismo z kilkudziesięcioletnią tradycją, w którym debiutował m.in. Bruno Schulz). Spotkanie odbędzie się 16 października 2013 – środa, godz. 11.30 - aula Wydziału Filologicznego UwB (sala 94).

Duże ssaki na wystawie

Od wtorku, 15 października 2013 r., można będzie w Białymstoku oglądać eksponaty dermoplastyczne dużych ssaków łownych - łosia, jelenia, dzika oraz chronionych – żubra i wilka. To część nowej kolekcji Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego im. Profesora Andrzeja Myrchy.