Umowa w sprawie Sieci Uniwersytetów Pogranicza podpisana
Współpraca naukowa, dydaktyczna, wspólne starania o granty - to najważniejsze cele jakie stawiają sobie uczelnie członkowskie Sieci Uniwersytetów Pogranicza.
  Bogdan Rymanowski na UwB

Ponad 300 studentów przyszło w poniedziałek do auli Wydziału Prawa UwB na spotkanie z Bogdanem Rymanowskim. Znany dziennikarz opowiadał m.in. o swojej pracy w dużej stacji telewizyjnej.

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2013/2014
10 października Uniwersytet w Białymstoku uroczyście zainaugurował nowy rok akademicki 2013/2014.

Uroczystość odbyła się w nowo oddanej do użytku auli przy Wydziale Pedagogiki i Psychologii.

Wyróżnienie dla Wydawnictwa Uniwersytetu w Białymstoku

Wydawnictwo Uniwersytetu w Białymstoku zdobyło wyróżnienie podczas XVII Poznańskich Dni Książki nie tylko Naukowej, które w dniach 9-11 października 2013 r. odbyły się w Poznaniu.

Rekrutacja na studia doktoranckie

Zapraszamy na studia doktoranckie na Uniwersytecie w Białymstoku.

Rekrutacja na studia niestacjonarne I i II stopnia

Nadal trwa rekrutacja na studia niestacjonarne I i II stopnia.

Bogdan Rymanowski na UwB
Uniwersytet w Białymstoku zaprasza na spotkanie z Bogdanem Rymanowskim, dziennikarzem telewizyjnym, związanym z TVN. Spotkanie odbędzie się 14 października br. o godz. 12.30 w Auli Wydziału Prawa UwB.
Białostocka architektura modernizmu - spacer i dyskusja

14 października o godz. 17.00 zapraszamy na kolejny spacer historyczno-krajoznawczy po mieście, podczas którego zabytkoznawca Sebastian Wicher zaprezentuje najciekawsze przykłady białostockiego modernizmu.

Dzień Rektorski

W związku z uroczystą inauguracją roku akademickiego 2013/2014, 10 października br. jest Dniem Rektorskim. Uroczystość rozpocznie się o godz. 12.00 w auli Wydziału Pedagogiki i Psychologii.

Nagrody za najlepsze projekty realizowane przez studentów i doktorantów - StRuNa 2013

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji ogólnopolskiego Konkursu StRuNa (nazwa od St-udencki Ru-ch Na-ukowy), którego celem jest wybranie najlepszych projektów naukowych oraz nagrodzenie osób i instytucji, które przyczyniły się do ich realizacji. Patronat nad konkursem objęła profesor Barbara Kudrycka, minister nauki i szkolnictwa wyższego.