Na UwB przybywa studentów w ramach europejskiego programu Erasmus

Na Uniwersytecie w Białymstoku w roku akademickim 2013/2014 naukę rozpoczęło 65 zagranicznych studentów, którzy przyjechali do stolicy Podlasia w ramach unijnego programu Erasmus. 3 października odbyło się spotkanie organizacyjne z ich udziałem.

Życie i dokonania Jana Czochralskiego

14 października br. o godz. 14.00 w holu wystawowym Biblioteki Uniwersyteckiej otwarta zostanie wystawa "Życie i dokonania Jana Czochralskiego".

Program edukacji filmowej dla studentów – przedmiot ogólnouczelniany z punktami ECTS!

9 października 2013 na Uniwersytecie w Białymstoku w ramach Akademii Planete+ Doc ruszy program edukacji filmowej dla studentów poprzez film dokumentalny. Projekt jest wspólnym przedsięwzięciem jednego z największych festiwali filmów dokumentalnych na świecie PLANET+ DOC FILM FESTIVAL, Uniwersytetu w Białymstoku oraz Białostockiego Ośrodka Kultury - DKF "GAG".

Dr Bartosz Kuźniarz - nagrodzony

Dr Bartosz Kuźniarz z Wydziału Historyczno-Socjologicznego Uniwersytetu w Białymstoku znalazł się w gronie zwycięzców VIII edycji konkursu na stypendia dla młodych wybitnych uczonych.

"Opór i Zagłada" – sesja naukowa w 70. rocznicę powstania w getcie białostockim

W tym roku minęło 70. lat od zrywu zbrojnego Żydów białostockich. Aby uczcić pamięć powstańców oraz wyjaśnić i upowszechnić mało znane fakty z historii getta w Białymstoku, Wydział Historyczno-Socjologiczny Uniwersytetu w Białymstoku oraz Żydowski Instytut Historyczny organizują sesję naukową „Opór i zagłada”.

Festiwal Literacki "Zebrane"

10 października br. rusza Festiwal Literacki "Zebrane", któremu partneruje Wydział Filologiczny UwB i Instytut Filologii Polskiej.

Pracownicy Uniwersytetu w Białymstoku odznaczeni

Prof. zw. dr hab. Leonard Etel, prof. zw. dr hab. Cezary Kosikowski oraz prof. zw. dr hab. Eugeniusz Ruśkowski otrzymali medale Wydziału Prawa Uniwersytetu Pavla Jozefa Šafárika w Koszycach. Natomiast dr Barbara Głowacka z Wydziału Filologicznego została wyróżniona odznaczeniem Oficera Palm Akademickich.

Cztery wydziały Uniwersytetu w Białymstoku z kategorią A

Aż 4 z 9 wydziałów Uniwersytetu w Białymstoku uzyskały kategorię A w wyniku oceny jednostek naukowych dokonanej przez Komitet Ewaluacji Jednostek Naukowych (KEJN).

List Minister Barbary Kudryckiej z okazji inauguracji roku akademickiego 2013/2014

Z okazji zbliżającej się inauguracji nowego roku akademickiego na UwB przekazujemy list prof. Barbary Kudryckiej, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, skierowany do przedstawicieli środowiska akademickiego.

Rekrutacja na bezpłatne zajęcia fakultatywne z zakresu poruszania się po krajowym i europejskim rynku pracy pt. „Wejście na Rynek Pracy”

Wydział Ekonomii i Zarządzania realizujący projekt pt. "Nauka i Praca dla rozwoju człowieka, uczelni i regionu” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 rozpoczą rekrutację na siódmą edycję zajęć fakultatywnych z zakresu poruszania się po krajowym i europejskim rynku pracy.