Akademia filmu dokumentalnego Planete+ Doc

9 października 2013 na Uniwersytecie w Białymstoku w ramach Akademii Planete+ Doc ruszy program edukacji filmowej dla studentów poprzez film dokumentalny.

Z królową nauk za pan brat

Podobnie jak przed rokiem Instytut Matematyki UwB organizuje bezpłatny kurs przygotowujący do matury z matematyki na poziomie rozszerzonym oraz do studiów na kierunkach ścisłych.

Dołącz do największej organizacji studenckiej na świecie. Stwórz swoją własną historię z AIESEC Białystok!

Rozpoczynasz właśnie studia i pragniesz poznać nowych ludzi? A może wracasz między mury uczelni po wakacyjnej przerwie i szukasz dalszych możliwości rozwoju? Tej jesieni rusza rekrutacja do organizacji studenckiej AIESEC Białystok.

Jubileusz Profesora Waleriana Sanetry
Z okazji siedemdziesięciolecia urodzin oraz czterdziestopięciolecia pracy naukowej prof. zw. dr. hab. Waleriana Sanetry - Prezesa Sądu Najwyższego oraz kierownika Katedry Prawa Pracy Wydziału Prawa UwB -  w dniach 27-28 września 2013 r. na Wydziale Prawa odbędą się uroczystości jubileuszowe oraz konferencja naukowa.
Białostocka architektura modernizmu

30 września zapraszamy na spacer szlakiem białostockiej architektury modernizmu. Spacer poprowadzi Sebastian Wicher, autor przewodnika, który ukaże się wkrótce nakładem Fundacji Uniwersytetu w Białymstoku. Wyruszamy sprzed Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki o godz. 17.00.

Wyróżnienie dla UwB

Przedstawiciele Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku odebrali w poniedziałek (23.09) na Zamku Królewskim w Warszawie wyróżnienie. Jest to europejski certyfikat jakości w edukacji językowej - European Language Label.

Nowa sekcja stowarzyszenia Erasmus Student Network

Erasmus Student Network to ogólnoeuropejska organizacja studencka, której celem jest wspieranie i rozwój programów międzynarodowych wymian studenckich, w tym programu Erasmus.

Na ścianie budynku UwB powstaje mural!

Ogromny barwny mural ozdobi niedługo ścianę siedziby Instytutu Chemii UwB przy ul. Al. Piłsudskiego 11/4.

Czekamy na kandydatury INTERSTUDENTÓW 2013

Trwa konkurs INTERSTUDENT 2013 - na zgłoszenia kandydatur najlepszypszych studentów zagranicznych w Polsce czekamy do 11 października br.

Nowa fundacja na UwB

Współpraca teoretyków z praktykami (nauczycielami, pedagogami, edukatorami, trenerami, pracownikami służb społecznych), rozwijanie i wdrażanie innowacji społeczno -pedagogicznych, promowanie idei uniwersytetu społecznie odpowiedzialnego – to główne cele statutowe powstałej przy Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku Fundacji Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji Społeczno-Pedagogicznych.