AIESEC University - innowacyjne warsztaty językowe w międzynarodowej atmosferze!

Właśnie ruszyły zapisy na AIESEC Univeristy, czyli 8 - tygodniowe warsztaty językowe prowadzone przez studentów z zagranicy. W projekcie organizowanym przez AIESEC Białystok wziąć mogą udział uczniowie gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz studenci.

,,Refleksy wyobraźni i rzeczywistości...” - wystawa
Biblioteka Uniwersytecka im. Jerzego Giedroycia w Białymstoku oraz Autor mają zaszczyt zaprosić na otwarcie wystawy retrospektywnej malarstwa Krzysztofa Koniczka. Otwarcie wystawy odbędzie się 19 czerwca 2015 r. o godz. 18.00 w holu wystawowym Biblioteki Uniwersyteckiej przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 14A w Białymstoku (parter). Wstęp wolny. Wystawę można zwiedzać do 30 sierpnia br. więcej
Spotkanie z Dyrektorem Narodowego Centrum Nauki w Krakowie

Zapraszamy na spotkanie z prof. Zbigniewem Błockim - Dyrektorem Narodowego Centrum Nauki w Krakowie, które odbędzie się 15 czerwca o godz. 13.00 w sali audytoryjnej Biblioteki UwB.

Uniwersytet w Białymstoku w celu wspólnej realizacji projektu ogłasza otwarty nabór Partnera

Celem partnerstwa jest wspólne przygotowanie oraz realizacja projektu mającego na celu nabycie lub podwyższenie kompetencji studentów/tek oczekiwanych przez pracodawców od kandydatów do pracy, ustalonych w oparciu o najnowsze badania rynku, analizy, badania oraz prognozy.

Kolejni pracownicy UwB z tytułami profesora

Prof. Piotr Jaranowski z Wydziału Fizyki UwB odebrał akt nominacyjny z rąk Prezydenta Bronisława Komorowskiego. Uroczystość odbyła się we wtorek (9.06) w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Prof. Jaranowski kieruje Zakładem Astronomii i Astrofizyki.

UwB w sztafecie Electrum Ekiden - Pomóżmy Razem

Cztery drużyny z Uniwersytetu w Białymstoku wystartują 14 czerwca w sztafecie maratońskiej Ekiden.

ORFEUSZ MAZURSKI dla prof. Katarzyny Citko z UwB

Prof. Katarzyna Citko z Uniwersytetu w Białymstoku została laureatką ORFEUSZA MAZURSKIEGO za tomik Post tenebras Lux.

Wykłady dotyczące etyki społecznej protestantów

Katedra Badań Filologicznych "Wschód - Zachód" zaprasza na panel naukowy „Etos protestancki zaangażowania politycznego, biznesowego, społecznego i zawodowego”. Spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 12.00, sali im. M. R. Mayenowej (nr 47) na Wydziale Filologicznym UwB. Jest częścią Dni Kultury Protestanckiej w Białymstoku. Katedra jest jednym z patronów przedsięwzięcia.

Czy jest szansa na nowe otwarcie? Współczesne problemy stosunków polsko-białoruskich

O tym, jak układają się obecnie stosunki między Polską a Białorusią i jakie są perspektywy ich rozwoju w najbliższych latach, opowie w Białymstoku konsul Generalny RP w Grodnie Andrzej Chodkiewicz.

UwB oczko w górę w rankingu Perspektyw

Uniwersytet w Białymstoku odnotował kolejny awans - mamy 40. pozycję (czyli o jedno oczko wyżej niż przed rokiem i aż o 8 miejsc wyżej, niż 2 lata temu). Nasza uczelnia najlepiej wypadła pod względem efektywności naukowej (m.in. rozwój kadry, nadane stopnie, efektywność pozyskiwania zewnętrznych środków finansowych na badania). Ranking obejmuje 87 uczelni akademickich.