Certyfikat European Language Label dla Wydziału Prawa UwB
23 września 2013 podczas uroczystości na Zamku Królewskim w Warszawie przedstawiciele Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku odbiorą European Language Label - europejski certyfikat jakości w edukacji językowej.
GLOTTA zaprasza na kursy językowe

Uniwersyteckie Centrum Nauki Języków Obcych GLOTTA zaprasza na kursy językowe.

Indeksy czekają na piąto- i szóstoklasistów!

Ruszyły zapisy na zajęcia Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego – inicjatywy edukacyjnej skierowanej do uczniów klas 5. i 6. szkół podstawowych. W Białymstoku na wykłady i warsztaty zaprasza Wydział Ekonomii i Zarządzania UwB. Program dofinansowany jest ze środków Narodowego Banku Polskiego. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Minister Edukacji Narodowej.

Francuskie tourne Chóru Akademickiego UwB

Chór Akademicki UwB w dniach 21-24 sierpnia 2013 roku uczestniczył w III Międzynarodowym Festiwalu Chórów i Orkiestr w Paryżu. Wystąpił w gronie chórów m.in. z Rosji, Filipin, Włoch, Niemiec.

Nowa aula Wydziału Pedagogiki i Psychologii UwB gotowa

Łączna powierzchnia - blisko 2750 metrów kwadratowych. W środku aula na 450 osób, w razie potrzeby dzielona ściankami mobilnymi na 2 mniejsze sale (na 150 oraz na 300 miejsc). Oprócz tego m.in. pracownie: teatralna, plastyczna i muzyczna.

Finał kursu obrączkarskiego w obozie Akcji Siemianówka

Ok. 20 miłośników i znawców ptaków z całej Polski spróbuje zdobyć uprawnienia do ich obrączkowania podczas egzaminu, jaki odbędzie się podczas Akcji Siemianówka – dorocznego obozu organizowanego przez studentów biologii Uniwersytetu w Białymstoku.

Akademia Młodego Ekonomisty w Białymstoku zaprasza na studia!

9 września 2013 r. ruszyły zapisy na zimową edycję zajęć Akademii Młodego Ekonomisty – programu edukacji ekonomicznej dla gimnazjalistów. Akademia działa w Białymstoku – na Wydziale Ekonomii i Zarządzania UwB.

Podniesienie - zarys idei. W hołdzie ś.p. fotografii analogowej

W dniach 5.09.-20.09.2013 r. w sali wystawienniczej Biblioteki Uniwersyteckiej im. J. Giedroycia zorganizowana zostanie wystawa. Wernisaż odbędzie się 5.09.2013 r. o godz. 18.30.

"StRuNa - Biuletyn Młodych Naukowców"

8 września br. upływa termin składania kompletnych publikacji do pisma prezentującego osiągnięcia naukowe studentów i doktorantów "StRuNa - Biuletyn Młodych Naukowców".

Historia ukryta w przedmiotach - warsztat dla młodzieży

16 sierpnia br. o godz. 10.00 w Muzeum Historycznym w Białymstoku (ul. Warszawska 37) odbędzie się pierwszy z cyklu warsztatów towarzyszących wystawie "Byliśmy tu".  W warsztacie wykorzystane zostaną pamiątki po białostockich Żydach udostępnione przez muzeum. Dzięki nim zyskamy wgląd w historię i kulturę tej społeczności.