Językowe kształcenie prawników na UwB z europejskim certyfikatem jakości
Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku otrzymał nagrodę European Language Label za projekt „Opracowanie podręcznika do nauki prawniczego języka angielskiego Legal English – niezbędnik przyszłego prawnika”.
  Uniwersytet w Białymstoku i Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego będą współpracować na rzecz regionalnej nauki i gospodarki

Rozwój regionalny, przedsiębiorczość i współpraca międzynarodowa – to najważniejsze obszary, w których wspólnie chcą działać Uniwersytet w Białymstoku oraz Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego. W poniedziałek, 24 czerwca 2013 r., podpisały list intencyjny w sprawie współpracy.

Lato z prawem

W najbliższy poniedziałek, 24 czerwca, na Wydziale Prawa UwB rusza Letnia Szkoła Prawa Porównawczego UE - USA. Weźmie w niej udział 17 studentów amerykańskich, 19 polskich i 3 białoruskich. Wykładowcami będą głównie profesorowie z Michigan State University College of Law.

III miejsce Wydziału Prawa w rankingu Rzeczpospolitej

17 czerwca br. ogłoszone zostały wyniki drugiego rankingu wydziałów prawa przeprowadzonego przez dziennik Rzeczpospolita. Tak jak w pierwszej edycji poszczególne wydziały oceniano w trzech kategoriach: potencjał naukowy, jakość kształcenia i współpraca z zagranicą.

X Forum Amerykanistyczne

Obrady Jubileuszowego, X Forum Zaawansowanych Studiów nad Stanami Zjednoczonymi im. prof. Andrzeja Bartnickiego, odbędą się w Bibliotece Uniwersyteckiej im. J. Giedroycia w Białymstoku w dn. 21-23 czerwca br.

Pracownicy UwB odbiorą Nagrody Artystyczne Prezydenta Miasta Białegostoku

Profesor Adam Dobroński (w kategorii ochrona dziedzictwa kulturowego) oraz związane z uniwersytecką polonistyką Stowarzyszenie Fabryka Bestsellerów (w kategorii organizatorskiej) odbiorą w niedzielę Nagrody Artystyczne Prezydenta Miasta Białegostoku. W kategorii artystycznej nagrodzeni zostaną szefowa Galerii Arsenał Monika Szewczyk i Teatr Malabar Hotel.

Konkurs dla doktorantów i kadry naukowej

Przedmiotem konkursu są publikacje naukowe poświęcone szeroko rozumianej energetyce jądrowej i jej wpływowi na społeczeństwo, środowisko i gospodarkę. Pierwsza edycja obejmie materiały opublikowane w latach 2010-2013.

Ruszyła VII edycja konkursu „Teraz Polska Promocja” na najlepszą pracę magisterską dotyczącą promocji Polski. Ideą konkursu jest popularyzacja tematyki marketingu terytorialnego i narodowego, jako ważnego i przyszłościowego obszaru zarówno badań naukowych, jak i praktyki.

UwB na Pikniku Naukowym w Warszawie

Ponad 100 tys. osób odwiedziło 17. Piknik Naukowy na Stadionie Narodowym w Warszawie, podczas którego zaprezentował się Uniwersytet w Białymstoku.

Konkurs o Nagrodę Ministra Transportu

Rusza XV edycja konkursu o Nagrodę Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej na najlepszą pracę habilitacyjną, doktorską, magisterską i inżynierską z dziedziny TRANSPORT w roku akademickim 2012/2013 oraz o Nagrodę za najlepszą książkę o tematyce transportowej wydaną w tym roku akademickim.