Aktualności Konferencje RSS
Językowe kształcenie prawników na UwB z europejskim certyfikatem jakości
Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku otrzymał nagrodę European Language Label za projekt „Opracowanie podręcznika do nauki prawniczego języka angielskiego Legal English – niezbędnik przyszłego prawnika”.
więcej
  Uniwersytet w Białymstoku i Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego będą współpracować na rzecz regionalnej nauki i gospodarki

Rozwój regionalny, przedsiębiorczość i współpraca międzynarodowa – to najważniejsze obszary, w których wspólnie chcą działać Uniwersytet w Białymstoku oraz Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego. W poniedziałek, 24 czerwca 2013 r., podpisały list intencyjny w sprawie współpracy.

więcej
Lato z prawem

W najbliższy poniedziałek, 24 czerwca, na Wydziale Prawa UwB rusza Letnia Szkoła Prawa Porównawczego UE - USA. Weźmie w niej udział 17 studentów amerykańskich, 19 polskich i 3 białoruskich. Wykładowcami będą głównie profesorowie z Michigan State University College of Law.

więcej
  III miejsce Wydziału Prawa w rankingu Rzeczpospolitej

17 czerwca br. ogłoszone zostały wyniki drugiego rankingu wydziałów prawa przeprowadzonego przez dziennik Rzeczpospolita. Tak jak w pierwszej edycji poszczególne wydziały oceniano w trzech kategoriach: potencjał naukowy, jakość kształcenia i współpraca z zagranicą.

więcej
  X Forum Amerykanistyczne

Obrady Jubileuszowego, X Forum Zaawansowanych Studiów nad Stanami Zjednoczonymi im. prof. Andrzeja Bartnickiego, odbędą się w Bibliotece Uniwersyteckiej im. J. Giedroycia w Białymstoku w dn. 21-23 czerwca br.

więcej
Pracownicy UwB odbiorą Nagrody Artystyczne Prezydenta Miasta Białegostoku

Profesor Adam Dobroński (w kategorii ochrona dziedzictwa kulturowego) oraz związane z uniwersytecką polonistyką Stowarzyszenie Fabryka Bestsellerów (w kategorii organizatorskiej) odbiorą w niedzielę Nagrody Artystyczne Prezydenta Miasta Białegostoku. W kategorii artystycznej nagrodzeni zostaną szefowa Galerii Arsenał Monika Szewczyk i Teatr Malabar Hotel.

więcej
Konkurs dla doktorantów i kadry naukowej

Przedmiotem konkursu są publikacje naukowe poświęcone szeroko rozumianej energetyce jądrowej i jej wpływowi na społeczeństwo, środowisko i gospodarkę. Pierwsza edycja obejmie materiały opublikowane w latach 2010-2013.

więcej
  VII edycja konkursu „Teraz Polska Promocja” na najlepszą pracę magisterską dotyczącą promocji Polski

Ruszyła VII edycja konkursu „Teraz Polska Promocja” na najlepszą pracę magisterską dotyczącą promocji Polski. Ideą konkursu jest popularyzacja tematyki marketingu terytorialnego i narodowego, jako ważnego i przyszłościowego obszaru zarówno badań naukowych, jak i praktyki.

więcej
  UwB na Pikniku Naukowym w Warszawie

Ponad 100 tys. osób odwiedziło 17. Piknik Naukowy na Stadionie Narodowym w Warszawie, podczas którego zaprezentował się Uniwersytet w Białymstoku.

więcej
Konkurs o Nagrodę Ministra Transportu

Rusza XV edycja konkursu o Nagrodę Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej na najlepszą pracę habilitacyjną, doktorską, magisterską i inżynierską z dziedziny TRANSPORT w roku akademickim 2012/2013 oraz o Nagrodę za najlepszą książkę o tematyce transportowej wydaną w tym roku akademickim.

więcej
 
 
Rekrutacja 2018/2019
© 2009-2018 Uniwersytet w Białymstoku