Oświadczenie Kolegium Środowiskowego Rektorów Uczelni Wyższych w Białymstoku

Po spotkaniu z Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. dr hab. Barbarą Kudrycką oraz Wojewodą Podlaskim Maciejem Żywno rektorzy białostockich uczelni, zrzeszeni w Środowiskowym Kolegium Rektorów Uczelni Wyższych w Białymstoku, uzgodnili wspólne stanowisko wobec fizycznej i werbalnej przemocy, której ofiarami są obcokrajowcy.

Prof. dr hab. Henryk Wnorowski prezesem Łomżyńskiego Towarzystwa Naukowego im. Wagów

Prof. dr hab. Henryk Wnorowski, dziekan Wydziału Ekonomii i Zarządzania UwB, został wybrany na nowego prezesa Łomżyńskiego Towarzystwa Naukowego im. Wagów. W Zarządzie znalazło się także dwoje innych przedstawicieli Uniwersytetu w Białymstoku: prof. dr hab. Adam Dobroński oraz dr Małgorzata Frąckiewicz.

Wystawa malarstwa Krzysztofa Koniczka

18 czerwca br. w Bibliotece Uniwersyteckiej im. Jerzego Giedroycia odbędzie się otwarcie wystawy malarstwa Krzysztofa Koniczka „ EPITAFIUM ...” dedykowanej pamięci Wiesława Szymańskiego i Kazimierza Jurgielańca.

Centrum Edukacji Nauczycieli wychodzi z ofertą poza uczelniane mury

Centrum Edukacji Nauczycieli Uniwersytetu w Białymstoku poszerza ofertę: po wakacjach swoje nauczycielskie i pedagogiczne kwalifikacje będą tu mogli podnosić nie tylko studenci i absolwenci UwB.

Radioterapia protonowa – nowe wyzwania dla fizyków

11 czerwca br. o godz. 14.15 w sali 203 Wydziału Fizyki UwB (ul. Lipowa 41) odbędzie się wykład otwarty, podczas którego prof. dr hab. Paweł Olko (Instytut Fizyki Jądrowej PAN) opowie o zastosowaniu radioterapii protonowej w leczeniu nowotworów.

Wykład prof. dr. hab. Marka Belki na UwB

11 czerwca br. na Wydziale Ekonomii i Zarządzania będzie gościł prof. dr hab. Marek Belka, Prezes Narodowego Banku Polskiego. Wygłosi on wykład nt. "Polityka pieniężna w czasie kryzysu".

Ruszyła rekrutacja do BRITISH LAW CENTRE na Wydziale Prawa UwB

W roku akademickim 2013/2014 na Wydziale Prawa UwB rozpoczyna działalność British Law Centre, w ramach którego studenci będą mogli uczestniczyć w programie DIPLOMA IN ENGLISH AND EU LAW.

Naucz się języka i nie tylko

Wakacje to idealny czas na zrobienie tego, co odkładało się przez cały  rok. Już w lipcu rusza letnia edycja projektu AIESEC University – dwumiesięcznych warsztatów językowych, prowadzonych przez native speakerów.

Wręczono nagrody dla zwycięzców MKS
5 czerwca br. na Wydziale Ekonomii i Zarządzania UwB odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla zwycięzców krajowych eliminacji Międzynarodowego Konkursu Statystycznego (ang. International Statistical Literacy Project – ISLP).
Konkurs na najlepszą pracę doktorską z dziedziny nauk o kulturze

Narodowe Centrum Kultury ogłasza X edycję Konkursu na najlepszą pracę doktorską z dziedziny nauk o kulturze. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy na temat aktualnych i ważnych zjawisk zachodzących w sferze kultury.