Spotkanie z księdzem Adamem Bonieckim z "Tygodnika Powszechnego"

6 czerwca br. o godz. 16.00 w auli Wydziału Filologicznego UwB odbędzie się spotkanie z ks. Adamem Bonieckim z "Tygodnika Powszechnego". Poprowadzi je znany pisarz i publicysta Michał Olszewski.

I Międzyuczelniany Turniej Strzelecki

Dr Jarosław Matwiejuk Pełnomocnik Dziekana Wydziału Prawa UwB ds. Kierunku Bezpieczeństwo Narodowe zaprasza na I Międzyuczelniany Turniej Strzelecki,który odbędzie się 5 czerwca br. na strzelnicy sportowej „UKS Kaliber” przy Zespole Szkół Technicznych im. Gen. Wł. Andersa przy ul. Grunwaldzkiej 18 w Białymstoku (III piętro).

Rewolucja przemysłowa: fakty i mity

Instytut Historii i Nauk Politycznych Uniwersytetu w Białymstoku zaprasza 5 czerwca br. na wykład dr. Radosława Poniata z cyklu „Inaczej niż w podręczniku”.

Członkowie Koła Naukowego Chemików UwB „Pozyton” nagrodzeni!
Studenci chemii UwB zdobyli I miejsce za poster z badań własnych oraz I i II miejsce za postery popularnonaukowe podczas II edycji Ogólnopolskiego Studenckiego Mikrosympozjum Chemików pt. „Chemia – przyszłość zaczyna się dziś”.
Student UwB przewodniczącym Rady Studenckiej przy Zarządzie i Sejmiku Województwa Podlaskiego

Mateusz Krzysztof Maciejczuk, student prawa na UwB, został powołany przez Zarząd Województwa Podlaskiego na stanowisko przewodniczącego Rady Studenckiej przy Zarządzie i Sejmiku Województwa Podlaskiego.

Dzień Rodziny na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UwB
Dla najmłodszych – m.in. zabawy z interaktywną tablicą, tworzenie dziecięcej konstytucji czy bajkowa sesja mody. Dla rodziców – warsztaty, na których dowiedzą się np. jak kochać dzieci mądrze i jak się z nimi komunikować. Takie połączenie zabawy z nauką przygotowali studenci i wykładowcy WPiP UwB. 6 czerwca odbędzie się tam Wydziałowy Dzień Rodziny.
  Festiwal ,,Przeczytać Białystok"

6 czerwca rozpocznie się Festiwal Literacki "Przeczytać Białystok" organizowany przez Teatr Dramatyczny oraz związane z uniwersytecką polonistyką stowarzyszenie "Fabryka Bestsellerów". Partnerem przedsięwzięcia jest Uniwersytet w Białymstoku.

Dzień Akademicki z UwB

Popularno-naukowe imprezy UwB, zaprezentowane 2 czerwca na białostockim rynku podczas Dnia Akademickiego, przyciągnęły wielu zainteresowanych.

III miejsce studentów Wydziału Prawa UwB w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Historyczno-Prawnej im. Michała Sczanieckiego

Studenci I roku Prawa: Jakub Ambrożko i Mateusz Karolkiewicz zdobyli III miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Historyczno-Prawnej im. Michała Sczanieckiego, która odbyła się 24 maja 2013 r. na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Studentka UwB laureatką Regionalnego Konkursu na Najlepszego Studenta RP

25 maja br. w Auli Magna w Pałacu Branickich w Białymstoku odbyła się uroczysta Regionalna Gala Finałowa Studenckiego Nobla 2013.