Wykład prof. Marii Kalinowskiej

29 maja br. o godz. 11.30 w sali 47 na Wydziale Filologicznym odbędzie spotkanie z prof. Marią Kalinowską - teatrologiem, historykiem literatury, edytorem i pedagogiem.

Studentka Wydziału Ekonomii i Zarządzania Miss Podlasia 2013

16 maja br. Viktoria Lagonda studentka ekonomii II stopnia zdobyła tytuł Miss Podlasia 2013.

UwB był gospodarzem III plenarnego posiedzenia KRUP

Zakończyły się trzydniowe obrady w ramach III plenarnego posiedzenia Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich, którego gospodarzem był Uniwersytet w Białymstoku.

Podlasie i Białystok w komiksie

Białostocka Wszechnica Kulturoznawcza zaprasza na wykład dra Marka Kochanowskiego z Uniwersytetu w Białymstoku pt. „Podlasie i Białystok we współczesnym polskim komiksie”.

80 milionów złotych na rozwój humanistyki
Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiła kolejną edycję konkursów na finansowanie projektów badawczych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki.
Studenci z Koła Naukowego Biologów nagrodzeni!

Studenci z Koła Naukowego Biologów UwB zdobyli II miejsce za referat oraz I miejsce za poster podczas XLII Międzynarodowego Seminarium Kół Naukowych.

Trzeci nabór artykułów do czasopisma naukowego „StRuNa – Biuletyn Młodych Naukowców” już trwa!

„StRuNa” jest ogólnopolskim (niezwiązanym z żadną uczelnią), niezależnym (wydawanym przez organizację pozarządową) drukowanym czasopismem naukowym (ISSN 2299-3088).

Uniwersytet w Białymstoku gospodarzem III plenarnego posiedzenia Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich

22 maja br. rozpoczęło się w Białymstoku spotkanie rektorów 20 uczelni zrzeszonych w KRUP (Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich). Podczas trzydniowych obrad uczestnicy spotkania będą rozmawiać o problemach i wyzwaniach dotyczących polskiej nauki i szkolnictwa wyższego.

Wydawnictwo Uniwersytetu w Białymstoku nagrodzone!

Wydawnictwo UwB otrzymało nagrodę Rektora UW za najlepszą publikację akademicką w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych.

Dni Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku

Spotkania, debaty, warsztaty. Okazja do poszerzenia posiadanej wiedzy i zdobycia nowych doświadczeń połączona ze szczyptą rozrywki. Garść atrakcji dla studentów i nie tylko – tak będą wyglądały tegoroczne Dni Wydziału Prawa UwB. Od 22 do 24 maja na wydziale będzie się dużo działo.