Nowa organizacja na UwB
Jeżeli jesteś studentem Uniwersytetu w Białymstoku, chcesz poznać nowych ludzi, przeżyć nowe i niesamowite chwile, jesteś aktywny i lubisz organizować czas sobie i innym - zapraszamy do powstającej właśnie sekcji organizacji Erasmus Student Network Uniwersytet w Białymstoku (ESN UwB).
  Regionalny Konkurs Piosenki Rosyjskiej
24 kwietnia br. w Bibliotece Uniwersyteckiej odbył się Regionalny Konkurs Piosenki Rosyjskiej. Do udziału w nim zgłosiło się ponad 30 uczestników z naszego regionu oraz studentów z Grodzieńskiego Uniwersytetu im. Janka Kupały oraz Uniwersytetu w Baranowiczach.
  "Prawo a moralność" - wykład mecenasa Nikolasa T. Nikasa o prawnych aspektach ochrony życia i zdrowia

Studenckie Koło Miłośników Prawa i Kultury Antycznej, Koło Naukowe Teorii Społecznych oraz Studenckie Koło Filozofii Prawa UwB serdecznie zapraszają na wykład pana Nikolasa T. Nikasa pt. „Prawo a moralność”, który odbędzie się 25 kwietnia 2013 r. o godzinie 13.30 w sali 314 Wydziału Prawa.

Kto powinien być patronem UwB?
Zachęcamy pracowników i studentów UwB do aktywnego udziału w dyskusji na temat wyboru patrona naszej uczelni. Swoje propozycje, refleksje i postulaty należy przesyłać na adres patron@uwb.edu.pl.

23 kwietnia br. o godz. 14.30 w sali 203 na Wydziale Fizyki odbędzie się seminarium, na którym prof. dr hab. Dorota Anna Pawlak (Instytut Technologii Materiałów Elektronicznych w Warszawie) wygłosi referat pt: "Eutectic and nanoparticles-based composite materials for plasmonics and metamaterials".

Wiosenna Akcja Siemianówka. Studenci biologii z UwB mierzą i obrączkują ptaki

Ile ich przelatuje nad naszym regionem i w jakiej są kondycji? To sprawdzają uczestnicy wiosennej Akcji Siemianówka. Studenci Uniwersytetu w Białymstoku jak co roku rozbili obóz nad zalewem.

Dni SKM-u

22-24 kwietnia br. na Wydziale Ekonomii i Zarządzaniu odbędą się Dni SKM-u - Studenckiego Koła Menedżerów. Jest to nowatorski projekt skierowany do studentów wydziału.

"Transfer innowacyjnych technologii i modernizacja produktów"

Uniwersytet w Białymstoku wraz z Instytutem Innowacji i Technologii Politechniki Białostockiej jest organizatorem konkursu „Unowocześnianie i rozwijanie produktów firm podlaskich”.

Precyzyjny pomiar odległości do Wielkiego Obłoku Magellana

W sobotę 20 kwietnia br. o godzinie 11:00 w sali 203 Wydziału Fizyki UwB, mgr Paulina Kaczmarek z Wydziału Fizyki UW opowie o sposobie wyznaczenia odległości do Wielkiego Obłoku Magellana - najbliższej galaktyki w sąsiedztwie Drogi Mlecznej.

Podlaskie Forum Resocjalizacji

23 kwietnia w godz. 9.00-15.30 w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim, odbędzie się Podlaskie Forum Resocjalizacji - Rola organizacji pozarządowych w wykonywaniu środków wychowawczych wobec nieletnich – stan i perspektywy.