Spotkanie z Niną Rotach: "Nie tylko frank. O Szwajcarii mniej znanej..."

Klub Humanistów zaprasza 10 czerwca 2015 na spotkanie z Niną Rotach - białostoczanką, lingwistką i psychologiem z wykształcenia, menedżerem z zawodu. Znawczyni kultury i mentalności szwajcarskiej wystąpi z tematem ,,Nie tylko frank. O Szwajcarii mniej znanej..." (Pl. Uniwersytecki 1, godz. 17.00, sala 91, wstęp wolny).

Roboty naprawdę dla każdego!

Chcesz rozpocząć budowę robota za nieduże pieniądze, bez uciekania się do gotowych i dość drogich rozwiązań (typu LEGO Mindstorm)? Twój budżet to 200-300 zł? Świetnie! To w zupełności wystarczy na najtańszy komputerek na świecie - RaspberryPi. Wydział Fizyki zaprasza na wykład, który odbędzie się 10 czerwca w sali 2011, przy ul. K. Ciołkowskiego 1L.

Praktyki Erasmus+

Trwa rekrutacja na wyjazdy na praktyki w ramach programu Erasmus+. Jest to już ostatnia szansa na wakacyjny wyjazd na praktyki 2014-15. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 czerwca 2015. Równolegle ruszyła rekrutacja na wyjazdy w roku akademickim 2015-16. Potrwa do 10 lipca 2015.

Pędzel na wystawie

8 czerwca (poniedziałek) o godzinie 17.00 w holu nowej auli Wydziału Pedagogiki i Psychologii UwB odbędzie się wernisaż wystawy kilkudziesięciu prac plastycznych autorstwa członków Grupy PĘDZEL - sekcji malarskiej zorganizowanej na białostockim Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

Japoński matematyk odebrał nagrodę na UwB

3 czerwca 2015 r. na Wydziale Matematyki i Informatyki UwB Yasushige Watase, matematyk z Tokio, odebrał nagrodę “Mizar Prize for young researchers 2014” za swój artykuł “Lagrange’s Four-Square Theorem”. Nagroda w wysokości 1000 Euro jest przyznawana przez Association of Mizar Users.

Stypendyści Fulbrighta zapraszają!

12 czerwca o godz. 10:00 w auli Wydziału Fizyki (Kampus UwB) odbędzie się spotkanie z udziałem stypendysty Fulbrighta. Wykład i  dyskusję "Badania jako element edukacji uniwersyteckiej" poprowadzi prof. Janusz Grębowicz z UHD w  Houston. Studenci mile widziani.

Otwarty wykład na Wydziale Historyczno-Socjologicznym

11 czerwca o godz. 13:15 na Wydziale Historyczno-Socjologicznym, (Plac Uniwersytecki 1, sala 46) , odbędzie się spotkanie z prof. Małgorzatą Grębowicz (Goutcher College, Baltimore, MD), która wygłosi wykład: "Orca Intimacies and Environmental Slow Death: Developing Haraway’s Earthling Ethics for a Claustrophobic World."

Mariana Kozłowska z UwB w programie stażowym SKILLS

Mgr Mariana Kozłowska, doktorantka w Instytucie Chemii Uniwersytetu w Białymstoku, znalazła się w gronie 14 laureatów czwartej i jednocześnie ostatniej edycji programu stażowego SKILLS realizowanego przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej.

II miejsce Wydziału Prawa UwB w rankingu wydziałów prawa Rzeczpospolitej 2015

IV Ranking Wydziałów Prawa „Rzeczpospolitej” potwierdził jakość kształcenia na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. W tym roku zwyciężył Uniwersytet Jagielloński, na którym studiuje najwięcej osób, na drugim miejscu uplasował się Uniwersytet w Białymstoku jeden z mniejszych ośrodków kształcących prawników, zwycięzca pierwszej edycji rankingu.

Centrum Eksperckie UwB rozpoczyna działalność

1 czerwca oficjalnie zainaugurowało działalność Centrum Eksperckie Uniwersytetu w Białymstoku. To spółka typu spin off, która ma zająć się przede wszystkim sprzedażą ekspertyz, opinii czy wyników prac badawczych realizowanych przez naukowców zatrudnionych na UwB.