„Skrywana potęga – rzecz o finansach PZPR"

17 kwietnia br. o godz. 16.30 na Wydziale Historyczno-Socjologicznym w sali 46 odbędzie się wykład Marcina Żukowskiego z Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku.

Miasto jest dla ludzi!

…a przekonać się o tym będzie można we wtorek, 16 kwietnia, podczas otwartej dyskusji w Instytucie Socjologii UwB.

Wspólna deklaracja rektorów uczelni polskich, francuskich i niemieckich

Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP), Konferencja Rektorów Uniwersytetów Francuskich (CPU) oraz Konferencja Rektorów Uczelni Niemieckich (HRK) wspólnie opracowały deklarację „Inwestycja w badania naukowe oraz szkolnictwo wyższe jest inwestycją w innowacyjny potencjał Europy”.

Mechanizmy finansowania badań młodych naukowców w Polsce

12 kwietnia br. w Auli Wydziału Prawa odbyło się seminarium naukowo – dyskusyjne "Mechanizmy finansowania badań młodych naukowców w Polsce".

Rusza II edycja Prezydenckiego Programu Eksperckiego

Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zaprasza młodych doktorów, doktorantów i specjalistów do udziału w II edycji Prezydenckiego Programu Eksperckiego – Laboratorium Idei.

UwB pierwszy raz prezentuje się na targach w Kijowie
Po Wilnie i Mińsku – czas na Kijów. Uniwersytet w Białymstoku, w dniach 11-13 kwietnia br., pierwszy raz prezentuje swoją ofertę na targach „Освіта та кар’єра” (edukacja i kariera) w stolicy Ukrainy.
Polski Produkt Przyszłości

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza do udziału w XVI edycji Konkursu Polski Produkt Przyszłości. Celem Konkursu jest promocja i upowszechnianie osiągnięć twórców innowacyjnych produktów (wyrobów i technologii), które mają szansę zaistnieć na rynku polskim.

O sensie, miłości i matematyce po angielsku nie tylko dla filozofów

W dniach 12 i 15 kwietnia br. na Wydziale Histroyczno-Socjologicznym wybitny filozof z Francji profesor Jean-Michel Salanskis wygłosi wykłady na temat swojej filozofii sensu i matematyki.

Kolejny sukces grantowy studentów i doktorantów Wydziału Prawa

Grupa doktorantów i studentów współpracujących z Kołem Prawa Zarządzania Funduszami Europejskimi UwB po raz drugi otrzymała grant z unijnego programu Youth in Action (Młodzież w działaniu) na przeprowadzenie autorskiego projektu pt. „Mniejszość jako większość”.

Jubileusz 20-lecia Filologii Białoruskiej

Katedra Filologii Białoruskiej, Instytut Filologii Wschodniosłowiańskiej zapraszają 12 kwietnia br. o godzinie 15.00 na jubileusz 20-lecia filologii białoruskiej.