3 kwietnia ruszy studencki wolontariat w świetlicach socjoterapeutycznych

W środę 3 kwietnia rozpoczną się pierwsze dyżury w ramach akcji Studenckie Pogotowie Lekcyjne. Blisko 70 studentów – głównie z Uniwersytetu w Białymstoku – będzie pomagać w odrabianiu lekcji podopiecznym świetlic socjoterapeutycznych CARITAS oraz ELEOSu.

Praktyki ERASMUS

Zapraszamy studentów UwB do skorzystania z wyjazdów na praktyki w ramach programu Erasmus. Oferujemy możliwość odbycia 3-miesięcznych praktyk w dowolnie przez siebie wybranym kraju europejskim. Jest to wspaniała szansa na rozwój kompetencji, doskonalenie zawodowe oraz niezapomniane przeżycia, obcowanie z innymi obyczajami, kulturą, językiem.

"W naszej pamięci / Emlékeinkben"

26 marca o godz. 13.00 w Bibliotece Uniwersyteckiej nastąpi otwarcie wystawy o Andrzeju Przewoźniku. Ponadto o godz. 14.00 w audytorium odbędzie się debata o polskiej polityce pamięci.

Fikcyjne pulpety, kurzy śpiewak i inne dziwadła czyli rzecz o podlaskim Hollywood

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Białostockiej Wszechnicy Kulturoznawczej - we wtorek 26 marca o godz. 17.00 w białostockim Ratuszu, siedzibie Muzeum Podlaskiego. Tomasz Adamski opowie o niezależnym ruchu filmowym na Podlasiu.

Spotkanie z Leszkiem Balcerowiczem

Forum Obywatelskiego Rozwoju oraz Uniwersytet w Białymstoku zapraszają na wykład otwarty prof. Leszka Balcerowicza "Odkrywając wolność". Wykład rozpocznie się 26 marca (wtorek) o godzinie 13.15 w auli Wydziału Prawa UwB.

Podaruj 1% podatku!

Pomóż innym i podaruj 1 procent swojego podatku. Zachęcamy do wsparcia osób związanych z Uniwersytetem w Białymstoku.

Oświadczenie Prezydium KRASP

Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich zaniepokojone kolejnymi przypadkami naruszania akademickich zasad otwartości i swobody dyskusji oraz w trosce o właściwe miejsce Uniwersytetu w życiu publicznym, jego społeczną rangę oraz właściwą mu apolityczność opublikowało stosowne oświadczenie w tej sprawie.

W pierwszy dzień wiosny prawnicy udzielą maturzystom pierwszej pomocy

21 marca o godz. 8.30 na Wydziale Prawa UwB odbędzie się konferencja „Pierwsza pomoc w ostatniej chwili!”. Weźmie w niej udział blisko 400 tegorocznych maturzystów.

"Środy Literackie Książnicy Podlaskiej"
20 marca o godz. 17.00 w wypożyczalni Książnicy Podlaskiej (ul. Kilińskiego 11) odbędzie się spotkanie z Arturem Ilgnerem.
Tropem Łosia

Zapraszamy do obejrzenia filmu przyrodniczego, przedstawiającego rok z życia łosia. Nagranie zrealizowano przy współpracy pracowników Instytutu Biologii z Wydziału Biologiczno-Chemicznego UwB.