"Maslenica" na UwB
15 marca br. na Wydziale Filologicznym UwB odbędzie się uroczystość wschodniosłowiańskiego powitania wiosny dla uczniów szkół średnich regionu.
  "Kobiety w mediach. Dziennikarki, publicystki, twórczynie przekazów medialnych"

13 marca w Bibliotece Uniwersyteckiej, odbyło się II seminarium z cyklu „Kobiety w życiu publicznym”.

„Prawa człowieka w prawie administracyjnym”
Dziekan Wydziału Prawa prof. zw. dr hab. Emil W. Pływaczewski zaprasza na wykład „Prawa człowieka w prawie administracyjnym”, który wygłosi Pani Profesor Irena Lipowicz Rzecznik Praw Obywatelskich w dniu 14 marca br. o godz. 12:00 w sali Rady Wydziału (s. 314).
Studenckie pogotowie lekcyjne - nabór zakończony

Ponad 120 osób zgłosiło się do udziału w akcji "Studenckie pogotowie lekcyjne" zorganizowanej z inicjatywy UwB we współpracy z katolicką Caritas oraz prawosławnym Eleosem. To głównie studenci Uniwersytetu w Białymstoku, ale karty zgłoszeniowe przysłało też kilka osób z innych uczelni, m.in. Politechniki Białostockiej oraz Uniwersytetu Medycznego.

PATI - musicie to zobaczyć...

Pomysłodawcy Podlaskiej Akademickiej Telewizji Internetowej promują swoją inicjatywę w Internecie.

Seminarium bolońskie na Uniwersytecie w Białymstoku

11 marca br. na Wydziale Prawa UwB odbyło się seminarium bolońskie "Wdrażanie programów kształcenia opracowanych zgodnie z założeniami Krajowych Ram Kwalifikacji dla Szkolnictwa Wyższego”.

Centrum Syntezy i Analizy BioNanoTechno UwB zostanie rozbudowane

Równo rok temu (8 marca 2012 r.) zostało oficjalnie otwarte do użytku - teraz dostało pieniądze na rozbudowę. Centrum Syntezy i Analizy BioNanoTechno Uniwersytetu w Białymstoku wzbogaci się o 3 laboratoria naukowo-badawcze.

Prof. Henryk Wnorowski przewodniczącym Podlaskiej Rady Przedsiębiorczości przy Samorządzie Województwa Podlaskiego

Prof. Henryk Wnorowski, dziekan Wydziału Ekonomii i Zarządzania UwB został przewodniczącym Podlaskiej Rady Przedsiębiorczości przy Samorządzie Województwa Podlaskiego.

X Forum Amerykanistyczne

Obrady X Forum Zaawansowanych Studiów nad Stanami Zjednoczonymi im. Profesora Andrzeja Bartnickiego odbędą się w dn. 21-23 czerwca br. w sali audytoryjnej Biblioteki Uniwersyteckiej im. Jerzego Giedroycia (VI piętro).

CREATIVE POLAND – wsparcie dla przedsiębiorczych i kreatywnych

Zapraszamy studentów i absolwentów UwB zainteresowanych założeniem własnej działalności gospodarczej w sektorze kreatywnym na konferencję inicjującą ideę CREATIVE POLAND oraz Partnerstwo na rzecz Rozwoju Polskiego Przemysłu Kreatywnego, która odbędzie się 14 marca br. w godz. 10.00 – 15.30 w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku w Sali Kolumnowej.