Kodeks ,,Dobre praktyki w szkołach wyższych"

Pełna wersja kodeksu Dobre praktyki w szkołach wyższych, opracowanego przez Fundację Rektorów Polskich i uchwalonego przez Zgromadzenie Plenarne KRASP 26 kwietnia 2007 r.

"Drogowskazy Kariery"
Po raz drugi w Białymstoku Niezależne Zrzeszenie Studentów organizuje projekt szkoleniowy "Drogowskazy Kariery". Jest to cykl warsztatów i prelekcji poświęcony kształtowaniu własnej ścieżki rozwoju dopasowanej do wykształcenia, zainteresowań i realiów rynku pracy.
  Studenckie pogotowie lekcyjne

Chcesz podzielić się swoją wiedzą i czasem? Chcesz zdobyć cenne doświadczenie? Chcesz pomóc? Włącz się do akcji Studenckie pogotowie lekcyjne!.

Filmowe zaproszenie na V-DAY

Studenci i pracownicy Wydziału Pedagogiki i Psychologii UwB nakręcili film promujący V-DAY - warsztaty, wykłady i wydarzenia artystyczne przygotowane w ramach międzynarodowej akcji „Przeciw przemocy wobec kobiet i dziewczyn”.

Śladami niemieckiej kultury w Białymstoku i okolicy

Otwarcie wystawy odbędzie się 5 marca br. o godz. 14.00 w holu wystawowym Biblioteki Uniwersyteckiej przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 14A w Białymstoku.

Rada Młodych Naukowców - nabór wniosków

Do 18 marca przyjmowane są zgłoszenia kandydatów na członków Rady Młodych Naukowców. Będzie to już czwarta kadencja najważniejszego gremium reprezentującego środowisko młodych naukowców.

Rozerwanie pływowe małomasywnego obiektu w galaktyce NGC 4845

We wtorek 5 marca 2013 r. o godzinie 12.15 w sali 203 Wydziału Fizyki (ul. Lipowa 41) odbędzie się seminarium, na którym dr Marek Nikołajuk (Wydział Fizyki UwB) wygłosi referat pod tytułem: Rozerwanie pływowe małomasywnego obiektu w galaktyce NGC 4845.

Overhauling experimental uncertainties

5 marca 2013 r. (wtorek) o godzinie 14.15 w sali 203 Wydziału Fizyki (ul. Lipowa 41) odbędzie się seminarium, na którym dr hab. Marek W. Gutowski (Instytut Fizyki PAN) wygłosi referat pod tytułem: Overhauling experimental uncertainties.

TELC - The European Language Certificates

Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych UwB informuje o możliwości zdawania egzaminów TELC (z języka angielskiego i rosyjskiego).

Tydzień Pomocy Ofiarom w Rodzinie

Studencka Poradnia Prawna włączyła się w Tydzień Pomocy Ofiarom w Rodzinie organizowany przez Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie i Dzieciom SZANSA. Opiekunowie Poradni, dr Katarzyna Boratyńska i dr Arkadiusz Bieliński będą dyżurowali udzielając bezpłatnych porad prawnych, w najbliższą sobotę 2 marca, w godzinach 10:00 - 14:00 w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Magnoliowej 4.