Inaczej niż w podręczniku

Instytut Historii i Nauk Politycznych UwB zaprasza nauczycieli i uczniów na cykl wykładów pt. "Inaczej niż w podręczniku".

„Nie ufaj bezGRANICznie”

Koło Naukowe Młodych Wolontariuszy z Wydziału Pedagogiki i Psychologii wraz z Komendą Wojewódzką Policji w Białymstoku i Wojewódzkim Urzędem Pracy w Białymstoku zapraszają na seminarium pod hasłem: „Nie ufaj bezGRANICznie”, które odbędzie się 5 marca br. na Wydziale Pedagogiki i Psychologii w sali nr 236.

Radiacyjne utrwalanie żywności

Dr hab. Andrzej Andrejczuk z Wydziału Fizyki opowie o wykorzystaniu promieniowania jonizującego do konserwacji produktów żywnościowych.

Przeciw Przemocy Wobec Kobiet i Dziewczyn

Studenckie koła naukowe Wydziału Pedagogiki i Psychologii zapraszają studentów i maturzystów do udziału w międzynarodowej akcji „Przeciw przemocy wobec kobiet i dziewczyn” V-DAY {MetaKOBIETA}.

Noc Szalonego Chemika
Czy masz odwagę poznać granice szaleństwa? Koło Naukowe Chemików „Pozyton” zaprasza na Noc Szalonego Chemika.
  II spotkanie z pisarzami nominowanymi do Nagrody Literackiej Prezydenta Miasta Białegostoku

Spotkanie pt. „Tao i pętla” odbędzie się 28 lutego br. o godz. 18.00 na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu w Białymstoku w sali 47.

Kino Studenckie na Wydziale Historyczno-Socjologicznym
Kino Studenckie swoją działalność rozpoczęło 12 grudnia 2012 r. i w każdą środę o godz. 19.00 w sali 48 wyświetla filmy uznane w kinematografii za ambitne i wartościowe.
Wykład Sebastiana Kochańca, studenta UwB, na temat sztuki współczesnej

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Białostockiej Wszechnicy Kulturoznawczej - we wtorek 26 lutego o godz. 17.00 w białostockim Ratuszu, siedzibie Muzeum Podlaskiego.

Nowe studia podyplomowe na UwB

Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku zaprasza na studia podyplomowe „Międzynarodowa współpraca samorządu terytorialnego”. Studia skierowane są do pracowników i osób zainteresowanych zatrudnieniem w administracji publicznej, głównie samorządowej, a także do kadr organizacji pozarządowych, które realizowały lub rozważają realizację zadań zleconych przez samorząd terytorialny w zakresie współpracy zagranicznej.

Międzykulturowa edukacja w wielokulturowym społeczeństwie

24 lutego br. o godz. 11.00 w Bibliotece Uniwersyteckiej im. Jerzego Giedroycia rozpocznie się spotkanie poświęcone wielokulturowości i wielonarodowości.