Badaczka z UwB w programie „Top 500 Innovators”

Mgr Karina Sachpazidu-Wójcicka z Wydziału Ekonomii i Zarządzania UwB zakwalifikowała się do programu „Top 500 Innovators”. Jest pierwszym pracownikiem Uniwersytetu w Białymstoku, który weźmie udział w tym ministerialnym projekcie.

5 czerwca dniem rektorskim

Rektor Uniwersytetu w Białymstoku, prof. dr hab. Leonard Etel podjął decyzję o ustanowieniu dnia 5 czerwca b. r. (piątek) dniem rektorskim.

Pracownicy Uniwersytetu w Białymstoku odebrali odznaczenia państwowe

27 maja 2015 r., podczas posiedzenia Senatu Uniwersytetu w Białymstoku, 5 pracowników uczelni uhonorowanych zostało odznaczeniami państwowymi. Wraz z rektorem UwB prof. Leonardem Etelem wręczył je wojewoda podlaski Andrzej Meyer.

Dzień Otwarty Wydziału Fizyki UwB

Na Dzień Otwarty zaprasza 30 maja 2015 r. Wydział Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku. Uczniowie, nauczyciele i wszyscy miłośnicy nauk matematyczno-przyrodniczych mogą liczyć na bardzo ciekawy wykład poświęcony teorii względności oraz zwiedzanie nowocześnie wyposażonych fizycznych laboratoriów.

Uniwersytecki wkład w Dni Sztuki Współczesnej

28 maja rozpoczyna się w Białymstoku jubileuszowa, 30. edycja festiwalu Dni Sztuki Współczesnej – jednej z najważniejszych imprez kulturalnych w regionie. Swój wkład w realizację kilku festiwalowych przedsięwzięć ma także Uniwersytet w Białymstoku.

Zarządzanie w agrobiznesie? A może dziennikarstwo cyfrowe? Nowe specjalności w ofercie Uniwersytetu w Białymstoku

Kolejne nowości w ofercie zatwierdził dziś (27.05.2015) Senat Uniwersytetu w Białymstoku. Nowe specjalności zaproponowały swoim studentom dwa wydziały uczelni: Wydział Ekonomii i Zarządzania oraz Wydział Filologiczny.

Prof. Cezary Kuklo z UwB powołany do Zespołu ds. publikacji humanistycznych i społecznych PAN

Prof. dr hab. Cezary Kuklo z Uniwersytetu w Białymstoku został członkiem Zespołu ds. publikacji humanistycznych i społecznych Polskiej Akademii Nauk.

Czy sztuka… kopie?

„Czy sztuka… kopie?” – ekspozycję pod takim elektryzującym tytułem można oglądać do 3 czerwca 2015 r. w holu nowej auli Wydziału Pedagogiki i Psychologii UwB przy ul. Świerkowej 20.

Rekrutacja pracowników w ramach Erasmus+

Informujemy, że rekrutacja na wyjazdy pracowników uczelni w ramach programu Erasmus+ w celu prowadzenia zajęć oraz celach szkoleniowych rozpocznie się 1 czerwca.

Stypendyści Fulbrighta zapraszają!

29.05.2015 r. o godz. 11:30 w sali 201 Wydziału Ekonomii i Zarządzania, ul. Warszawska 63, odbędzie się kolejne spotkanie z udziałem stypendysty Fulbrighta. Wykład "Examples of Hybrid Teaching, Cross-Disciplinary Learning and Applied Student Research" poprowadzi prof. Christina Ciecierski (specjalność ekonomia). Do udziału zapraszamy też studentów.