Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy w Białymstoku rozpoczyna nabór na letnią edycję zajęć!

21 stycznia br. w siedmiu miastach Polski ruszają zapisy na letnią edycję zajęć EUD. Rozpoczyna się nabór na zajęcia EUD w Białymstoku, Warszawie, Katowicach, Poznaniu, Kielcach, Rzeszowie i Lublinie.

Pierwsze spotkanie z pisarzami nominowanymi do Nagrody Literackiej Prezydenta Miasta Białegostoku

Odbędzie się ono 24 stycznia (czwartek) o godz. 17.00 na Wydziale Filologicznym UwB w sali 47.

O życiu i twórczości Edwarda Stachury - spotkanie na Wydziale Filologicznym UwB

Koło Kulturoznawców kulSTRUKtura zaprasza na spotkanie z dr. Dariuszem Pachockim, Adiunktem Wydziału Nauk Humanistycznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Spotkanie odbędzie się 25 stycznia (piątek) 2013 roku o godzinie 17:00 w sali numer 158 (II piętro) na Wydziale Filologicznym UwB (Plac Uniwersytecki 1).

Pomagamy przygotować się do matury z biologii i chemii

Na Wydziale Biologiczno-Chemicznym, po raz trzeci, odbywa się bezpłatny kurs przygotowawczy do matury z biologii i chemii.

Top 500 Innovators – spotkanie informacyjne

Zapraszamy pracowników naukowych wszystkich białostockich uczelni oraz pracowników BPNT na spotkanie informacyjne dotyczące naboru i udziału w programie „Top 500 Innovators".

Wydział Prawa UwB weźmie udział w międzynarodowym projekcie dofinansowanym z programu Unii Europejskiej Civil Justice

Projekt o nazwie “Dimensions of Evidence in European Civil Procedure” będzie realizowany przez 2 lata – od marca 2013 roku.

Maturzyści będą przygotowywać się do egzaminu dojrzałości pod okiem uniwersyteckiej kadry

150 podlaskich maturzystów rozpocznie zimowe ferie bardzo pracowicie. W najbliższą niedzielę rusza maturalny kurs przygotowawczy zorganizowany przez Wydział Biologiczno-Chemiczny UwB.

Koncert Chóru Akademickiego UwB
22 stycznia br. Chór Akademicki  Uniwersytetu w Białymstoku pod dyr. prof. dr. hab. Edwarda Kulikowskiego zaprasza na koncert pieśni powstańczych i patriotycznych z okazji 150 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.
Prawdziwe problemy na symulowanych rozprawach
Zmaganiom studentów wcielających się w role sędziów, stron procesu czy świadków będzie można przyjrzeć się 17 stycznia br. o godz. 15.00 w auli Wydziału Prawa przy ul. Mickiewicza 1.
  Polskie harcerstwo przed 1945 r. - spotkanie na Wydziale Historyczno-Socjologicznym

Białostocki Oddział IPN oraz Wydział Historyczno-Socjologiczny UwB zapraszają na kolejne spotkanie Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota”, poświęcone historii harcerstwa polskiego przed 1945 r.