Podlasie w badaniach naukowych

17 stycznia br. o godz. 13.00 w Audytorium im. Ryszarda Kaczorowskiego, w Bibliotece Uniwersyteckiej im. Jerzego Giedroycia odbędzie się spotkanie z cyklu "Podlasie w badaniach naukowych".

Prezes Najwyższej Izby Kontroli będzie gościem Wydziału Prawa UwB

22 stycznia br. o godz. 13.15 w Auli Wydziału Prawa odbędzie się spotkanie z Prezesem Najwyższej Izby Kontroli Jackiem Jezierskim.

III Podlaskie Akademickie Mistrzostwa w Ortografii

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego 23 lutego br. o godz. 13.00 w gmachu Wydziału Filologicznego organizowane są III Podlaskie Akademickie Mistrzostwa w Ortografii.

Sukces pracowników Instytutu Matematyki UwB

Dr Tomasz Czyżycki oraz dr Agata Bezubik z Instytutu Matematyki UwB otrzymają dotację na realizację projektu naukowego wspólnie z dwójką naukowców z Politechniki w Pradze.

Konkurs Literacki im. Żeromskiego i Miłosza

III edycja Konkursu Literackiego im. Żeromskiego i Miłosza skierowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjanych i studentów uczelni wyższych.

II Seminarium Naukowe PFS

10 stycznia br. w siedzibie rektoratu Uniwersytetu w Białymstoku odbyło się II Seminarium Naukowe w ramach projektu "Podlaski Fundusz Stypendialny".

"Odkrywanie przyrody Azji Środkowej" - wystawa fotografii z wyprawy naukowej

10 stycznia br. w Bibliotece Uniwersyteckiej odbyło się otwarcie wystawy fotografii z wyprawy naukowej pt. "Odkrywanie przyrody Azji Środkowej".

Czat z Przewodniczącym Rady NCN prof. dr. hab. Michałem Karońskim

Rada Młodych Naukowców – organ doradczy MNiSW RP organizuje ogólnopolski projekt „Mechanizmy finansowania badań naukowych w Polsce”.

Noc Biologów 2013 w Białymstoku

Z jakich roślin można przyrządzić maść czarownic? Czy DNA świeci nocą? Na te i wiele innych pytań będzie można znaleźć odpowiedź podczas kolejnej już Nocy Biologów – tym razem 11 stycznia br.

8 stycznia Dniem Rektorskim

Na podstawie paragrafu 13 ust. 4 Regulaminu studiów Uniwersytetu w Białymstoku oraz mając na względzie wniosek Parlamentu Studentów Uniwersytetu w Białymstoku Rektor UwB ogłasza 8 stycznia Dniem Rektorskim.