Podlaskie Studenckie Forum Business Centre Club - rekrutacja

Jesteś aktywną, która chciałaby rozwijać swoje umiejętności? Chcesz poznać ciekawych i przedsiębiorczych ludzi? A może myślisz o organizowaniu największych projektów w Białymstoku? Jeśli Twoja odpowiedź na powyższe pytanie brzmi ”tak”, to znaczy, że powinieneś dołączyć do Podlaskiego Studenckiego Forum Business Centre Club!

Studentki Wydziału Prawa UwB wyróżnione w ogólnopolskim konkursie na glosę

Studentki V roku prawa na Uniwersytecie w Białymstoku, Dorota Leszczyńska i Alina Buwaj, otrzymały wyróżnienia za glosy do orzecznictwa administracyjnego w sprawach podatkowych w ogólnopolskim konkursie organizowanym corocznie przez Centrum Dokumentacji i Studiów Podatkowych w Łodzi. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 11.12.2012 r. podczas XV Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Naukowej w Łodzi.

Warsztaty upcyclingu na Wydziale Filologicznym UwB

Chcą udowodnić, że z każdego niepotrzebnego "rupiecia" można zrobić przedmiot, który posłuży nam przez kolejnych kilka lat. Studenci z Koła Kulturoznawców kulSTRUKtura działającego na Wydziale Filologicznym UwB zapraszają w najbliższą sobotę (15 grudnia) na warsztaty UPCYCLINGU. Poprowadzi je mgr Karol Więch z Uniwersytetu w Białymstoku.

Wykład pt. "Model czasopisma elektronicznego"

13 grudnia br. o godz. 13.00 w Bibliotece Uniwersyteckiej im. Jerzego Giedroycia przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 14A w Białymstoku odbędzie się kolejne spotkanie w ramach "Podlaskiego Forum Bibliotekarzy".

Promocja prac naukowych stypendystów PFS wśród przedsiębiorców

Pierwsze seminarium naukowe Podlaskiego Funduszu Stypendialnego odbędzie się 12 grudnia br. o godz. 13:00 w sali 208 Uniwersytetu w Białymstoku, przy ulicy M. Skłodowskiej-Curie 14.

Prof. Jarosław Ławski opowie o "Grzechach hetmańskich"

Wszystkich zainteresowanych twórczością Józefa Ignacego Kraszewskiego zapraszamy na otwarte spotkanie, które odbędzie się 12 grudnia br. o godz. 18.00 w Muzeum Historycznym przy ul. Warszawskiej 37 w Białymstoku.

Prof. dr hab. Cezary Kuklo nagrodzony przez PAN

Prof. dr hab. Cezary Kuklo z Instytutu Historii i Nauk Politycznych UwB otrzymał nagrodę naukową Polskiej Akademii Nauk w dziedzinie demografii za pracę pt. „Demografia Rzeczypospolitej Przedrozbiorowej”. To prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest przez Wydział I Nauk Humanistycznych i Społecznych PAN raz na 3 lata.

Praca magisterska Sylwii Konrad, absolwentki UwB, nagrodzona

Praca magisterska pt. „Prawne i kryminologiczne aspekty korupcji” autorstwa Sylwii Konrad, absolwentki Wydziału Prawa UwB, zajęła pierwsze miejsce w Konkursie Szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego na najlepszą pracę magisterską.

Kino studenckie

Dyskusyjny Klub Filmowy Wydziału Historyczno-Socjologicznego serdecznie zaprasza na projekcje w ramach ,,Kina studenckiego". Spotkania odbywają się w środy o godz. 19:00 w s. 48 (parter, główny hol).

Spotkanie autorskie z prof. Czesławem Dziekanowskim

Wydział Pedagogiki i Psychologii UwB zaprasza na spotkanie autorskie z prof. Czesławem Dziekanowskim, autorem książki „Poszukiwanie źródeł kreatywności”. Spotkanie odbędzie się 13 grudnia (czwartek) 2012 r. o godz. 15.00 w Czytelni Biblioteki WPiP (I piętro) przy ul. Świerkowej 20. Poprowadzi je mgr Mariola Wojtkiewicz.