Rekrutacja na studia podyplomowe na Wydziale Ekonomii i Zarządzania

10 grudnia br. ruszyła rekrutacja na studia podyplomowe rozpoczynające się w marcu 2013 roku na Wydziale Ekonomii i Zarządzania.

Spotkanie z Janem Kamińskim

Koło naukowe Klub Humanistów zaprasza na spotkanie z Janem Kamińskim - pisarzem, eseistą, pedagogiem, laureatem Nagrody Literackiej Prezydenta Miasta Białegostoku im. Wiesława Kozaneckiego oraz autorem nagrodzonej ,,Książki meldunkowej”. Spotkanie odbędzie się we wtorek 18 grudnia, o godz. 18.00 na Wydziale Filologicznym, w sali 158.

Spotkanie z prof. dr. hab. Piotrem Glińskim na Wydziale Prawa UwB

Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie z prof. dr. hab. Piotrem Glińskim – kandydatem PiS na premiera, który wygłosi wykład otwarty pt. „Bezpieczna Polska”. Spotkanie odbędzie się 11 grudnia br. (wtorek) o godzinie 12.00 w sali 313.

Dr Urszula Andrejewicz odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi

30 listopada na Zamku Królewskim w Warszawie dr Urszula Andrejewicz z Instytutu Filologii Polskiej UwB została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi. Uroczystość została zorganizowana z okazji przypadającej w 2012 roku 25. rocznicy założenia Społecznego Towarzystwa Oświatowego.

Półmagnetyczne kropki kwantowe

We wtorek 11 grudnia 2012 r. o godzinie 14.15 w sali 203 Wydziału Fizyki (ul. Lipowa 41) odbędzie się seminarium, na którym prof. dr hab. Jacek Kossut z Instytutu Fizyki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie wygłosi referat pod tytułem: Półmagnetyczne kropki kwantowe.

INTERSTUDENT 2012 - konkurs dla najlepszych studentów zagranicznych

Już po raz trzeci Fundacja Edukacyjna Perspektywy organizuje Konkurs na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce - INTERSTUDENT. Jest on adresowany do studentów zagranicznych studiujących w polskich uczelniach na poziomie licencjackim, magisterskim i doktoranckim. W konkursie mogą wziąć udział studenci obcokrajowcy lub posiadający podwójne obywatelstwo.

,,Skarby Ziemi" - wystawa

Biblioteka Uniwersytecka oraz Uniwersyteckie Muzeum Przyrodnicze zapraszają na otwarcie wystawy ,,Skarby Ziemi", które odbędzie się 10 grudnia br. o godz. 14.00 w holu wystawowym Biblioteki Uniwersyteckiej.

Maraton Pisania Listów na UwB

W dniach 7 i 8 grudnia br. będziemy mogli pomóc więźniom sumienia i innym osobom narażonym na łamanie praw człowieka na całym świecie. Wystarczy przyjść na Maraton Pisania Listów organizowany przez Amnesty International i ELSA Białystok.

Atomowy autobus - mobilne laboratorium

5 grudnia br. w Białymstoku obył się finał tegorocznej ogólnopolskiej akcji "Atomowy autobus - mobilne laboratorium", zorganizowanej przez Fundację FORUM ATOMOWE, pod patronatem Ministerstwa Gospodarki. Celem przedsięwzięcia jest szeroko pojęta edukacja społeczeństwa w zakresie pokojowego wykorzystywania energii jądrowej w kontekście rządowego programu budowy elektrowni atomowej w Polsce.

Nowy przewodniczący Parlamentu Studenckiego UwB wybrany!

3 grudnia br. odbyło się posiedzenie Parlamentu Studenckiego, w czasie którego studenci wybrali ze swego grona przewodniczącego.