„Żeńcy Starego Żytka”

11 grudnia br. o godz. 17.00 w auli Wydziału Historyczno-Socjologicznego odbędzie się kolejny wykład poza konwencją akademicką z cyklu „Filozofia w artystycznym podglądzie”.

UwB na Festiwalu ŻUBROFFKA 2012
UwB jest partnerem Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA, który odbędzie się w dniach 5-9 grudnia.
Rozerwanie planety w galaktyce NGC

We wtorek 4 grudnia 2012 r. o godzinie 12.15 w sali 203 Wydziału Fizyki (ul. Lipowa 41) dr Marek Nikołajuk, pracownik Wydziału Fizyki UwB, wygłosi referat pt. Rozerwanie planety w galaktyce NGC.

Młody Wschód - nowy projekt studentów białostockiej polonistyki

1 grudnia powstała strona www.mlodywschod.pl, nowy projekt studentów białostockiej polonistyki. To inicjatywa pięciu żaków, którzy przez ostatnie pół roku zdobywali doświadczenie w lokalnych gazetach, a teraz będą nieodpłatnie pisać teksty do portalu.

Wolontariat – nasz lepszy świat

Komu i dlaczego potrzebny jest wolontariat? Jakie wyzwania stoją przed wolontariuszami w naszym regionie? Czy w Podlaskiem jest wystarczająco osób, które chcą bezinteresownie pomagać innym? O tym rozmawiać będą uczestnicy seminarium „Wolontariat – nasz lepszy świat”, które odbędzie się 4 grudnia 2012 r. na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku. Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.30 w auli nr 18.

Dr Sebastian Maciak w gronie zwycięzców konkursu Mobilność Plus

Dr Sebastian Maciak z Wydziału Biologiczno-Chemicznego Uniwersytetu w Białymstoku znalazł się w gronie zwycięzców konkursu „Mobilność Plus”. Otrzyma blisko 480 tys. dofinansowania na udział w projekcie  „Analiza wzorców metylacji DNA w zależności od wielkości i złożoności genomów u żab z rodzaju Xenopus i ich hybryd”, realizowanego wspólnie z naukowcami z Virginia Polytechnic Institute and State University Virginia Bioinformatics Institute.

Likwidowanie barier w edukacji

Biblioteka Uniwersytecka im. Jerzego Giedroycia w Białymstoku, Centrum Wsparcia Studentów i Doktorantów Niepełnosprawnych oraz Pełnomocnik Rektora ds. Osób Niepełnosprawnych zapraszają na spotkanie „Likwidowanie barier w edukacji” które odbędzie się w Międzynarodowym Dniu Osób Niepełnosprawnych 3 grudnia 2012 r. o godz. 13.00 w Bibliotece Uniwersyteckiej.

UPCYCLING – rzeczy reaktywacje

Kupić – wykorzystać – wyrzucić. Takie postawy dominują w erze konsumeryzmu i powszechnego zanieczyszczania środowiska. Ale można inaczej. O nowym zjawisku nowoczesnej kultury, jakim jest "reaktywowanie" zużytych lub porzuconych już rzeczy, czyli o upcyclingu opowie wszystkim zainteresowanym we wtorek, 4 grudnia 2012 r. mgr Karol Więch z Uniwersytetu w Białymstoku. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00 w białostockim Ratuszu.

Nowy portal dla miłośników historii

Instytut Historii i Nauk Politycznych Uniwersytetu w Białymstoku zaprasza wszystkich miłośników historii do odwiedzenia nowego portalu internetowego: www.herodot.uwb.edu.pl.

Wiara w dobie kryzysu

Zakład Religioznawstwa i Filozofii Religii (Instytut Socjologii) zaprasza na wykład prof. dr. hab. Włodzimierza Pawluczuka  "Wiara w dobie kryzysu". Wykład odbędzie się 28 listopada o godz. 16.20 w sali 39 na Wydziale Historyczno-Socjologicznym.