Spotkanie z prof. Ireną Lipowicz - Rzecznikiem Praw Obywatelskich

29 listopada 2012 r. w godz. 11.30 - 13.00 w auli Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku odbędzie się spotkanie otwarte z Rzecznikiem Praw Obywatelskich prof. Ireną Lipowicz oraz wykład pt. „Kompetencje, zadania i priorytety Rzecznika Praw Obywatelskich”.

Badania kryształów magnonicznych na Wydziale Fizyki we współpracy polsko-niemieckiej

27 listopada br. o godz. 14.15 w sali 203 Wydziału Fizyki, Henning Ulrichs zaprezentuje referat zatytułowany: "Past and current topics in magnonic research – a subjective selection".

Odwracanie czasu: marzenia i rzeczywistość

We wtorek 27 listopada 2012 r. o godzinie 12.15 w sali 203 Wydziału Fizyki UwB odbędzie się wykład Odwracanie czasu: marzenia i rzeczywistość, podczas którego dr hab. Wojciech Dębski, prof. PAN (Instytut Geofizyki PAN, Warszawa) opowie, w jaki sposób „odwracanie czasu'' czyli symetrię odbicia czasu T -> -T można wykorzystać w sejsmologii i akustyce do konstruowania nowoczesnych algorytmów obliczeniowych o niezwykłej efektywności.

Warsztaty przyrodnicze

Instytut Biologii UwB zaprasza wszystkich zainteresowanych uczniów szkół średnich do uczestnictwa w warsztatach przyrodniczych, które odbędą się w dniach: 10 XII 2012 r. - 10 III 2013 r.

Najwyższy w historii Instytutu Chemii grant badawczy!

Dr Marta Eliza Płońska-Brzezińska z Instytutu Chemii Uniwersytetu w Białymstoku została laureatem prestiżowego konkursu Narodowego Centrum Nauki (NCN) o nazwie SONATA BIS.

„Science Point” – szkolenia dla studentów, absolwentów i pracowników UwB

Uniwersytet w Białymstoku oraz spółka PPBW zapraszają studentów, absolwentów, doktorantów i pracowników UwB, a także przedstawicieli biznesu na drugie bezpłatne szkolenie w ramach projektu  „Science Point – płaszczyzna wymiany dobrych praktyk oraz budowania partnerstw biznesowych”.

„Drogami Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego”

26 listopada br. o godz. 14.00 w Gabinecie Ryszarda Kaczorowskiego Ostatniego Prezydenta RP na Uchodźstwie odbędzie się otwarcie wystawy pt. „Drogami Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego”.

Jacek Kapica, szef Służby Celnej na Wydziale Prawa UwB

Jacek Kapica, szef Służby Celnej gościł w czwartek 22 listopada 2012 r. na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Uczestniczył w konferencji naukowej „Zwalczanie przemytu – różne perspektywy, wspólny cel”, której współorganizatorem była Izba Celna w Białymstoku. Celem spotkania naukowców i praktyków było poszukiwanie dobrych praktyk w zwalczaniu przemytu wyrobów akcyzowych.

Horizon 2020 oraz Erasmus for All

Poniżej zamieszczamy prośbę dr hab. Beaty Godlewskiej-Żyłkiewicz, prof. UwB, prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą o przeczytanie apelu i podpisanie się pod petycją wskazującą na konieczność zagwarantowania w budżecie Unii na lata 2014-2020 odpowiednich środków na badania naukowe i innowacje.

Prof. Elżbieta Feliksiak odebrała ogólnopolską nagrodę literacką!
Prof. Elżbieta Feliksiak uroczyście odebrała ogólnopolską nagrodę literacką imienia Franciszka Karpińskiego. Nagroda została przyznana przez białostocki oddział katolickiego stowarzyszenia Civitas Christiana pod przewodnictwem arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego, metropolity białostockiego.