Atrakcyjniejsze kształcenie dzięki współpracy ze służbami kontrwywiadu

O współpracy i udziale Służby Kontrwywiadu Wojskowego w praktycznym kształceniu studentów Wydziału Prawa UwB rozmawiali w poniedziałek, 19 listopada br., przedstawiciele władz wydziału z pułkownikiem Maciejem Urbańskim, wiceszefem SKW.

Nabór do AIESEC Białystok trwa!

Do 23 listopada br. trwa nabór do AIESEC Białystok - oddziału lokalnego największej międzynarodowej organizacji studenckiej.

Współpraca polsko-japońska na Wydziale Fizyki

20 listopada br. o godz. 14.15 w sali 203 Wydziału Fizyki, dr Yoshiharu Sakurai zaprezentuje seminarium zatytułowane: "Imaging of Crossover Phenomena by X-ray Compton Scattering".

Konferencja Dziekanów Wydziałów Historycznych i Dyrektorów Instytutów Historii

W dniu 16 listopada na Wydziale Historyczno-Socjologicznym UwB rozpocznie się dwudniowa ogólnopolska Konferencja Dziekanów Wydziałów Historycznych i Dyrektorów Instytutów Historii.

Co dziś wiemy, a czego nie wiemy o zmianach klimatu Ziemi?

Wydział Fizyki UwB zaprasza wszystkich zainteresowanych zmianami klimatycznymi na otwarty wykład dr. Krzysztofa Markowicza z Zakładu Fizyki Atmosfery, Instytutu Geofizyki, Uniwersytetu Warszawskiego. Spotkanie odbędzie się w sobotę 17 listopada 2012 roku o godz. 11:00, w sali 203 przy ul. Lipowej 41.

„Józef Ignacy Kraszewski 1812-2012. Pisarz – Myśliciel – Autorytet”

15 listopada w Białymstoku odbyła się konferencja naukowa „Józef Ignacy Kraszewski 1812-2012. Pisarz – Myśliciel – Autorytet”. Był to drugi dzień z trwającej trzy dni Jubileuszowej Międzynarodowej Konferencji z okazji Roku Kraszewskiego.

,,Finlandia poprzez wieki"

Ambasada Finlandii w Polsce oraz Biblioteka Uniwersytecka im. Jerzego Giedroycia w Białymstoku mają zaszczyt zaprosić na uroczystość otwarcia wystawy ,,Finlandia poprzez wieki". Wystawa odbędzie się 19 listopada 2012 r. o godz. 14.30 w holu wystawowym Biblioteki Uniwersyteckiej przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 14A.

Fundacja Uniwersytetu w Białymstoku zaprasza na koncerty

Na spotkania z muzyką zaprasza w najbliższy weekend Fundacja Uniwersytetu w Białymstoku.

UwB na Targach Edukacyjno-Zawodowych w XI LO

14 i 15 listopada br. Uniwersytet w Białymstoku prezentował swoją ofertę na Targach Edukacyjno-Zawodowych w XI Liceum Ogólnokształcącym im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Białymstoku.

Akcja "TUczyTAMy" na Uniwersytecie w Białymstoku

Uniwersytet w Białymstoku  włączył się do akcji Teatru Dramatycznego im. A. Węgierki w Białymstoku - "TUczyTAMy".  Inicjatywa jest częścią Festiwalu Literackiego "Przeczytać Białystok".