"Wszędy Literackie"

Stowarzyszenie Fabryka Bestsellerów wraz z Instytutem Filologii Polskiej UwB  i Teatrem Dramatycznym im. A. Węgierki w Białymstoku zapraszają na "Wszędy Literackie", które będą jednym z elementów festiwalu "Przeczytać Białystok".

Filozofia w artystycznym podglądzie

15 listopada br. o godz. 18.00 w Auli Wydziału Historyczno-Socjologicznego odędą się wykłady poza konwencją akademicką - "Filozofia w artystycznym podglądzie".

„Science Point” – Uniwersytet w Białymstoku rozpoczyna pracę nad komercjalizacją swoich badań

Uniwersytet w Białymstoku uruchomił „Science Point”, czyli przyuczelniany ośrodek konsultacyjny. Fachową pomoc znajdą tu naukowcy, którzy opracowali innowacyjny produkt albo technologię, absolwenci z pomysłem na biznes, jak również przedsiębiorcy poszukujący wykwalifikowanej kadry lub rozwiązań technologicznych.

„Science Point” – szkolenia dla studentów, absolwentów i pracowników UwB

Uniwersytet w Białymstoku oraz spółka PPBW zapraszają studentów, absolwentów, doktorantów i pracowników UwB, a także przedstawicieli biznesu na pierwsze z cyklu bezpłatnych szkoleń w ramach projektu  „Science Point – płaszczyzna wymiany dobrych praktyk oraz budowania partnerstw biznesowych”.

Prof. Wiesław Władyka opowie w Białymstoku o osobowościach polskiej prasy

Wydział Historyczno-Socjologiczny Uniwersytetu w Białymstoku zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie z prof. Wiesławem Władyką – historykiem, publicystą i komentatorem życia publicznego.

Spotkanie informacyjne dotyczące funkcjonowania Centrum Wsparcia Studentów i Doktorantów Niepełnosprawnych

Spotkanie odbędzie się 13 listopada br. na Wydziale Pedagogiki i Psychologii (ul. Świerkowa 20) o godzinie 16.00 w sali nr 6.

Diamentowy Grant - konkurs dla najzdolniejszych studentów

Finansowe wsparcie prac badawczych, ale i przynależność do elitarnej społeczności najlepszych młodych naukowców - na to liczyć mogą laureaci programu Diamentowy Grant. Minister nauki i szkolnictwa wyższego ogłosiła rozpoczęcie drugiej edycji tego prestiżowego konkursu.

Publikacja Wydawnictwa UwB wyróżniona w konkursie ACADEMIA 2012

Publikacja zatytułowana „Stosunki polsko-białoruskie w XX wieku. Od Imperium Rosyjskiego do Unii Europejskiej” autorstwa dr Heleny Głogowskiej, wydana przez Wydawnictwo Uniwersytetu w Białymstoku, zdobyła wyróżnienie w konkursie na najlepszą książkę akademicką i naukową ACADEMIA 2012.

Pieniądze dla humanistyki

5 projektów naukowców z Uniwersytetu w Białymstoku otrzyma dotację z Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki.

Dom partii rozebrany!

Punktualnie o godzinie 14.15, 6 listopada 2012 r. budynek byłej siedziby KW PZPR w Białymstoku został rozebrany! Z budowli zniknęła wielkoformatowa reklama zasłaniająca część jego fasady.