Biuro Karier

Czy możemy przygotować się na zmiany na rynku pracy?

Na rynku pracy wciąż zachodzą zmiany, do których warto się przygotować, aby jak najdłużej cieszyć się intratną posadą. Pamiętaj o samokształceniu i otwórz się na nowe możliwości zawodowe.

Postaw na umiejętności z zakresu IT

Nowoczesne technologie coraz częściej są regularnie wykorzystywane na różnych stanowiskach pracy, dlatego wymagana jest ich znajomość, chociażby na poziomie podstawowym. Polacy zdają się być świadomi zachodzących zmian, o czym świadczy wzrost zainteresowania kursami z zakresu IT, na przykład dotyczących programowania lub tworzenia stron internetowych. Dodatkowe kompetencje będą przysłowiowym asem w rękawie podczas poszukiwania nowej pracy.

Rozwiń umiejętności językowe

Coraz więcej polskich firm prowadzi działalność o zasięgu globalnym, co wiążę się z częstymi kontaktami z zagranicznymi kontrahentami. Z tego powodu warto zadbać o jak najlepszą znajomość języków obcych. Swobodna komunikacja w języku angielskim, niemieckim czy francuskim jest wymagana na wielu stanowiskach.

Szkolenia i kursy – pamiętaj o samokształceniu

Z myślą o zmieniającym się rynku pracy warto zadbać o elastyczne podejście do posiadanego zawodu. Dzięki profesjonalnym kursom i szkoleniom można szybko uzyskać nowe kompetencje, które okażą się przydatne w wielu innych profesjach. Rozwój teleinformatyczny pozwala zdobyć doświadczenie również drogą online, czego przykładem są kursy internetowe czy webinaria. Świadectwo ich ukończenia będzie znamiennym atutem w oczach potencjalnego pracodawcy.

Polacy coraz chętniej decydują się na zmianę zawodu i ten trend będzie widoczny również w przyszłości. Warto być bardziej elastycznym i gotowym na wyzwania zawodowe. Aby zwiększyć swoje szanse, należy pamiętać o ciągłym zdobywaniu nowych umiejętności, także w zakresie kompetencji miękkich. W tym przypadku można skorzystać z profesjonalnych szkoleń nakierowanych na przykład na wypracowanie zdolności komunikacyjnych czy poprawę efektywności w kontekście pracy zespołowej.

Ofert pracy szukaj na: https://www.pracuj.pl/

Artykuł Grupa Pracuj Sp. z o.o.