Ambasador Estonii w Polsce z wizytą na UwB

Data wydarzenia 28-02-2019

Ambasador Estonii w Polsce, Martin Roger, spotkał się dziś (28.02.2019) z dr. hab. Mariuszem Popławskim, prorektorem Uniwersytetu w Białymstoku ds. rozwoju i współpracy międzynarodowej. Rozmowy odbyły się w siedzibie rektoratu uczelni, a dotyczyły dotychczasowej współpracy Estonii z UwB oraz perspektyw jej rozwoju.

W spotkaniu uczestniczyli także Tiina Tarkus - konsul Estonii w Polsce, Magdalena Chomiuk - sekretarz w Ambasadzie Estonii w Polsce, dr Iwona Wrońska - konsul honorowy Estonii w Białymstoku oraz dr Tomasz Dubowski - sekretarz w Konsulacie Honorowym Estonii w Białymstoku.

Uniwersytet w Białymstoku ma podpisane umowy o współpracy z trzema estońskimi uczelniami: Uniwersytetem w Tallinie, Politechniką w Tallinie oraz Uniwersytetem w Tartu, dotyczące głównie wymian naukowych i studenckich. Współpraca uczelni z Estonią dotyczy też działań kulturalno-edukacyjnych – w Uniwersyteckim Centrum Kultury miały miejsce wystawy i warsztaty popularyzujące m.in. tradycje estońskie.