Centrum Kreatywnego Uczenia się Matematyki

Data wydarzenia 24-11-2015

26 listopada 2015 r. odbędzie się uroczystość otwarcia Centrum Kreatywnego Uczenia się Matematyki na UwB. Początek spotkania o godzinie 14.30 w sali 3011 Wydziału Matematyki i Informatyki UwB, ul. Ciołkowskiego 1M.

To innowacyjna inicjatywa, której głównym celem jest inspirowanie nauczycieli matematyki, uczniów i ich rodziców do poznawania „królowej nauk” w nowych, ciekawych formach.

Prócz krótkiej prezentacji koncepcji i misji Centrum, podczas otwarcia odbędzie się też lekcja pokazowa z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych i metod inspirujących uczniów do samodzielnego konstruowania wiedzy. Wezmą w niej udział uczniowie I klasy z I LO w Białymstoku. Temat zajęć, które poprowadzi dr Anna Rybak z WMiI, to „Warunek prostopadłości prostych”.

Po lekcji pokazowej rozpocznie się comiesięczne seminarium dla nauczycieli „Technologie informacyjno-komunikacyjne w kształceniu matematycznym”.