Chemia – przyszłość zaczyna się dziś

Data wydarzenia 29-03-2017

30 marca rozpocznie się w Instytucie Chemii UwB IV edycja Ogólnopolskiego Studenckiego Mikrosympozjum Chemików.

Czterodniowe spotkanie młodych chemików przebiegnie pod hasłem "Chemia – przyszłość zaczyna się dziś" i potrwa do 2 kwietnia. Organizatorzy spotkania: Instytut Chemii i Koło Naukowe Chemików UwB POZYTON chcą poprzez mikrosympozjum propagować chemię, jako pożyteczną i ważną dziedzinę wiedzy z perspektywy życia codziennego.

- Chemia jest naszą pasją, którą chcielibyśmy dzielić się ze studentami innych polskich uczelni – piszą w zaproszeniu na wydarzenie. - Celem planowanej konferencji jest zapoznanie się z najnowszymi badaniami z zakresu chemii i technologii chemicznej prowadzonymi w Polsce, zaprezentowanie wyników prac magisterskich oraz projektów realizowanych na polskich uczelniach, poszerzenie wiedzy chemicznej oraz nawiązywanie kontaktów z innymi instytucjami działającymi na terenie państwa.

Szczegółowy harmonogram imprezy: