Delegacja kolejnej chińskiej uczelni z wizytą na UwB

Data wydarzenia 26-06-2018

Wczoraj (25.06.2018 r.) na Uniwersytecie w Białymstoku gościła delegacja z Hunan University of Arts and Science (Chiny).

Stronę chińską reprezentowali prof. Long Zianzhong - rektor HUAS oraz prof. Liao Degang. Z ramienia UwB w spotkaniu uczestniczyli dr hab. Mariusz Popławski, prof. UwB - prorektor ds. rozwoju i współpracy międzynarodowej, dr hab. Mirosław Sobecki, prof. UwB – dziekan Wydziału Pedagogiki Psychologii, dr Krzysztof Czykier – prodziekan WPiP, dr hab. Dorota Misiejuk (WPiP), prof. UwB oraz dr Agnieszka Piekutowska (WEiZ).

Podczas rozmów został podpisany list intencyjny o współpracy Uniwersytetu w Białymstoku i Hunan University of Arts and Science. Pracownicy UwB przedstawili też gościom z Chin ofertę studiów w języku angielskim przygotowaną z myślą o chińskich żakach oraz programy wymiany studentów.

Członkowie delegacji zwiedzili Wydział Pedagogiki i Psychologii, a także kampus Uniwersytetu w Białymstoku – w tym Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze.