Dr Diana Dajnowicz - Piesiecka z Wydziału Prawa UwB ponownie w Radzie Młodych Naukowców

Minister Edukacji i Nauki powołał nowy skład Rady Młodych Naukowców, której zadaniem jest wspieranie rozwoju kariery młodych badaczy. Już po raz drugi zasiądzie w niej dr Diana Dajnowicz-Piesiecka Katedry Prawa Karnego i Kryminologii na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku.

Rada Młodych Naukowców jest organem doradczym Ministra Edukacji i Nauki. Zasiada w niej w sumie 20 badaczy z całej Polski. To przedstawiciele nauk humanistycznych, inżynieryjno-technicznych, medycznych i nauk o zdrowiu, rolniczych, ścisłych i przyrodniczych oraz teologicznych. Wśród nich jest reprezentantka Uniwersytetu w Białymstoku – dr Diana Dajnowicz – Piesiecka.

- Zostałam ponownie wybrana do Rady Młodych Naukowców, co mnie bardzo cieszy. Postaram się jak najlepiej wykorzystać swoje dotychczasowe doświadczenie pracy w tym gremium, jednocześnie dzieląc się spostrzeżeniami dotyczącymi funkcjonowania młodych naukowców w naukach społecznych, a zwłaszcza naukach prawnych. W poprzedniej kadencji RMN podjęliśmy wiele cennych inicjatyw, które zasługują na kontynuację np. w zakresie wyrównywania szans rozwoju kariery naukowej kobiet i mężczyzn – mówi dr Diana Dajnowicz – Piesiecka.

Dodaje, że zgodnie z zarządzeniem Ministra Edukacji i Nauki do zadań Rady należeć będzie wspieranie Ministra w działaniach wzmacniających rozwój kariery młodych naukowców, w szczególności przez identyfikowanie barier rozwoju kariery młodych naukowców oraz opiniowanie w zakresie możliwych instrumentów temu służących.

- W aktualnym składzie Rady są młodzi naukowcy reprezentujący różne dziedziny nauk i pracujący w różnych ośrodkach akademickich. Dzięki temu nasze przyszłe działania będą mogły uwzględniać różnorodne perspektywy naukowców zajmujących się nawet skrajnie odmiennymi polami badawczymi. Wierzę, że przez najbliższe 2 lata – bo na taki okres powołano aktualny skład – naszemu zespołowi uda się zaproponować, a potem zrealizować wiele cennych pomysłów na rzecz poprawy sytuacji młodych uczonych w Polsce – podkreśla prawniczka z UwB.

Nowa kadencja RMN rozpocznie się 1 października 2021 r. i potrwa do końca września 2023 roku.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://forumakademickie.pl/

Zdjęcie - archiwum prywatne