Dr inż. Wiesław Półjanowicz z UwB doceniony przez Polskie Towarzystwo Informatyczne

Data wydarzenia 14-12-2018

Dr inż. Wiesław Półjanowicz z Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu w Białymstoku otrzymał statuetkę 70‑lecia Polskiej Informatyki. Wyróżnienia przyznawane są przez Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Informatycznego osobom i instytucjom szczególnie zasłużonym dla rozwoju informatyki w naszym kraju.

Uroczystość wręczenia statuetki odbyła się 12 grudnia 2018 r. podczas posiedzenia Rady Wydziału Matematyki i Informatyki UwB. W imieniu Zarządu Głównego statuetkę wręczył dr hab. Zenon A. Sosnowski, prof. PB, prezes Oddziału Podlaskiego PTI.

Dr inż. Wiesław Półjanowicz pracuje w Instytucie Informatyki Uniwersytetu w Białymstoku. Prócz pracy naukowej i dydaktycznej brał udział między innymi w realizacji projektu „Nowoczesne i efektywne kształcenie we współpracy z przedsiębiorcami” (2009-2011). Jego efektem było wdrożenie na Uniwersytecie w Białymstoku platformy e-learningowej (https://blackboard.uwb.edu.pl/). Był również jednym z inicjatorów Regionalnego Konkursu Informatycznego, który odbywa się na największej podlaskiej uczelni. Współpracuje z Okręgową Komisją Egzaminacyjną w Łomży, m.in. jako egzaminator przedmiotów zawodowych w zawodzie technik informatyk oraz z Centralną Komisją Egzaminacyjną w Warszawie jako recenzent egzaminów zawodowych w zakresie informatyki.

Dr inż. W. Półjanowicz jest członkiem Polskiego Towarzystwa Informatycznego (Oddziału Podlaskiego), przez 2 kadencje zasiadał w zarządzie PTI OPDL, obecnie jest członkiem zarządu białostockiego koła tej organizacji. Jest też współorganizatorem cyklu konferencji "Technologie Eksploracji i Reprezentacji Wiedzy”.