KampDays Studencki Festiwal w kampusie Uniwersytetu w Białymstoku

Data wydarzenia 20-05-2016
Sport, film, muzyka. To wszystko czeka uczestników Festiwalu Studenckiego KampDays organizowanego przez żaków z Uniwersytetu w Białymstoku. Festiwal rozpocznie się 23 maja i potrwa 3 dni. To już druga taka impreza w kampusie największej podlaskiej uczelni. Jak zapowiadają organizatorzy – KampDays mają charakter integracyjny i akademicki, dlatego do wspólnej zabawy zapraszają studentów i pracowników białostockich uczelni.

Pierwszego dnia festiwalu, w najbliższy poniedziałek, w hali sportowej przy ulicy Świerkowej odbędzie się turniej futsalu. Drugi dzień imprezy będzie upływał pod znakiem filmu i dobrego kina. Od godziny 16.00 w Uniwersyteckim Centrum Kultury rozpocznie się 14. Objazdowy Festiwal Filmów Dokumentalnych WATCH DOCS. Do obejrzenia będą cztery filmy, pomiędzy którymi wygłoszone zostaną krótkie wykłady. Ten dzień zamknie kino plenerowe, które rozpocznie się o godzinie 21.00. Nie lada gratka szykuje się dla fanów Jacka Nicholsona, którego można będzie zobaczyć w filmie Stanleya Kubricka „Lśnienie”.

Ostatni festiwalowy dzień, czyli 25 maja, to uczta dla fanów muzyki. O godzinie 17.00 w kampusie rozpocznie się piknik studencki połączony z koncertami zespołów studenckich. Finałem całego festiwalu będzie występ zespołu KAMP, planowany ok. 21.30.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Partnerami festiwalu są Młodzieżowa Rada Miejska, Kompania Piwowarska S.A. – piwo marki Żubr, CoolTura Taxi, BubbleSoccer Białystok oraz drukarnia Druk-net.pl.

Więcej informacji o wydarzeniu na fejsbuku: facebook.com/kampdaysfestiwal

Program:

Dzień 1 (23 maja):
Turniej futsalu (Hala UwB przy ulicy Świerkowej, od 9:00)

Dzień 2 (24 maja):
Warsztaty filmowe (Uniwersyteckie Centrum Kultury, 15:00-18:00),
14. Objazdowy Festiwal Filmów Dokumentalnych WATCH DOCS (Uniwersyteckie Centrum Kultury, 16:00-21:00),
„Lśnienie” – Kino plenerowe (Kampus UwB, 21:00) + BubbleSoccer (Kampus UwB, 12:00-18:00) i planszówki (Uniwersyteckie Centrum Kultury, 12:00-18:00).

Dzień 3 (25 maja):
Piknik Studencki, koncerty zespołów studenckich (od 17:00),