Kampus UwB na trasie półmaratonu

Data wydarzenia 23-03-2016

PKO Białystok Półmaraton wystartuje 15 maja 2016 roku.  Po raz pierwszy trasa prowadzić będzie przez Kampus UwB. Zachęcamy studentów i pracowników uczelni do wzięcia udziału w biegu.

Białostocki półmaraton jest największą biegową imprezą wschodniej Polski. Organizatorzy , Fundacja Białystok Biega przewidują, że weźmie w niej udział około 2,5 tys entuzjastów  z całego kraju.  Już w tej chwili na listach startowych widnieje ponad 1900 nazwisk.

W ramach imprezy odbywa się również bieg towarzyszący City Run na dystansie 5 km, zaś dzień wcześniej, 14 maja, odbędą się biegi dla dzieci Junior City Run. Tego dnia  uczestnicy imprezy będą też mieli możliwość zwiedzenia Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego.

Trasa tegorocznego biegu prowadzić będzie przez teren Kampusu Uniwersytetu w Białymstoku. Start zlokalizowany będzie na dziedzińcu Pałacu Branickich, meta na Rynku Kościuszki.

Zapisy prowadzone są na stronie www.bialystokpolmaraton.pl do wyczerpania miejsc. Zachęcamy studentów i pracowników uczelni do wzięcia udziału w biegu. Prosimy, by osoby, które zdecydują się na start w imprezie rejestrowały się jako drużyna Uniwersytetu w Białymstoku.  Limity wynoszą 2000 numerów startowych na półmaraton oraz 700 numerów na City Run 5k.