Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru Uniwersytetu w Białymstoku

Data wydarzenia 15-12-2019

W najbliższą niedzielę, 15 grudnia, w auli widowiskowo-dydaktycznej Wydziału Nauk o Edukacji UwB przy ul. Świerkowej 20 odbędzie się koncert kolęd i pastorałek. Wystąpi Chór Akademicki Uniwersytetu w Białymstoku pod dyrekcją prof. UwB Edwarda Kulikowskiego. Choć koncert został przygotowany głównie z myślą o uczestnikach projektu Akademia Trzeciego Wieku, mogą przyjść wszyscy zainteresowani. Wstęp wolny.

Jak zapowiadają organizatorzy, będzie to okazja do wspólnego śpiewania znanych bożonarodzeniowych melodii, a tym samym podtrzymywania pięknej tradycji kolędowania.

Koncert rozpocznie się ok. godz. 16:30. Chórzyści wykonają m.in. takie utwory, jak „Bóg się rodzi”, „Nuż my dziś krześcijani”, „Szczo to za predywo”.