„Kreatywność, wiedza, rozwój” - warsztaty szkolne podczas "Spotkań u chemików"

Data wydarzenia 26-10-2017

W dniach 7 oraz 21 października 2017 r. w Instytucie Chemii Uniwersytetu  w Białymstoku gościli uczniowie Szkoły Podstawowej w Jedwabnem. Zajęcia były przygotowane w ramach realizacji projektu „Kreatywność, wiedza, rozwój uczniów/uczennic z SP w Jedwabnem oraz SP w Nadborach” Jednym z celów projektu jest zwiększenie możliwości rozwoju zdolności matematyczno-przyrodniczych, rozwoju zainteresowań oraz poznanie predyspozycji edukacyjno-zawodowych uczniów/uczennic ze Szkoły Podstawowej w Nadborach i Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Jedwabnem.

Mgr Urszula Kiełczewska i mgr Barbara Seroka, doktorantki z Instytutu Chemii UwB, przygotowały szereg pokazowych doświadczeń chemicznych takich jak „duch w butelce”, „ryczący niedźwiedź”, „chemiczny wulkan” i inne. Uczniowie mogli również samodzielnie wykonać sześć doświadczeń warsztatowych. Każdy z uczestników przekonał się, że chemia może uczyć, ale również - że ucząc się chemii można świetnie się bawić.