Na Wydziale Chemii UwB rozpoczął się III Podlaski Konkurs Wiedzy o Ochronie Środowiska

Ponad 50 uczniów z podlaskich szkół ponadpodstawowych wzięło udział w I etapie III Podlaskiego Konkursu Wiedzy o Ochronie Środowiska, który organizuje Wydział Chemii UwB. Młodzi ludzie musieli wykazać się wiedzą dotyczącą m.in. źródeł zanieczyszczeń środowiska i działań proekologicznych. Kolejne etapy konkursu odbędą się w listopadzie. Jedną z nagród jest przepustka na studia na Wydziale Chemii.

Konkurs organizowany jest na Uniwersytecie w Białymstoku już po raz trzeci. Jego głównym celem jest propagowanie wśród uczniów wiedzy o zanieczyszczeniach środowiska i sposobach ich ograniczania, a także o możliwościach nauki na Wydziale Chemii UwB. To tutaj kształceni są specjaliści, którzy w praktyce podejmują zadania poprawy stanu środowiska.

- W I etapie III Podlaskiego Konkursu Wiedzy o Ochronie Środowiska, który odbył się we wtorek, 25 października, wzięło udział 56 uczniów ze szkół ponadpodstawowych z województwa podlaskiego. Młodzi ludzie przyjechali do nas m.in. z Suwałk, Sejn, Łomży Wysokiego Mazowieckiego oraz Białegostoku – mówi dr Elżbieta Wołyniec z Wydziału Chemii UwB, wiceprzewodnicząca komitetu organizacyjnego konkursu.

Zmagania konkursowe zostały zorganizowane w siedzibie Wydziału Chemii przy ul. Ciołkowskiego. Młodzi ludzie musieli rozwiązać test. Już wiadomo, że do II etapu, który odbędzie się 9 listopada, zakwalifikowało się 12 uczniów. Wezmą oni udział w ocenianych zajęciach warsztatowych, które poprzedzi wykład wprowadzający. III etap (10 minutowa prezentacja wybranego tematu) odbędzie się 15 listopada.

Laureaci konkursu otrzymają cenne nagrody. Ci, którzy będą chcieli podjąć studia na Wydziale Chemii UwB, zostaną przyjęci bez postępowania kwalifikacyjnego.