"Natura w sztuce – przyrodnicza grafika ilustracyjna" - wystawa w Uniwersyteckim Centrum Przyrodniczym

Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze im. Andrzeja Myrchy zaprasza na wystawę czasową pt. Natura w sztuce – przyrodnicza grafika ilustracyjna. Wystawa dostępna będzie zwiedzajacym od 11 lutego 2020 r. do 28 lutego 2021 r.

Ekspozycja zorganizowana została we współpracy z Biblioteką Wydziału Biologii UwB oraz mgr Izabelą Dziekańską. Na ekspozycji przedstawione będą m.in. litograficzne tablice przyrodnicze różnych grup organizmów, eksponaty muzealne, pięknie ilustrowane książki przyrodnicze oraz akwarele - ilustracje owadów autorstwa Izabeli Dziekańskiej, doktorantki Wydziału Biologii Uniwersytetu w Białymstoku.