Nominacje do Rady Dyrektorów Szkół Średnich przy Uniwersytecie w Białymstoku wręczone

W czwartek, 30 września spotkała się Rada Dyrektorów Szkół Średnich przy Uniwersytecie w Białymstoku. Zasiadającym w niej dyrektorom prorektor ds. studenckich dr hab. Jolanta Muszyńska, prof. UwB wręczyła nominacje. Przedstawione zostały także propozycje wspólnych działań.

W posiedzeniu Rady uczestniczyli: wicedyrektor II LO im. Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku –  Sylwia Toczydłowska, wicedyrektor III LO im. K. K. Baczyńskiego w Białymstoku –Katarzyna Dral, dyrektor Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Białymstoku - Ewa Drozdowska, dyrektor Zespołu Szkół Gastronomicznych w Białymstoku - Marek Józefowicz, wicedyrektor I LO im. Tadeusza Kościuszki w Łomży –  Tomasz Szałkowski oraz dyrektor Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych w Białymstoku - Wojciech Janowicz.

Na początku spotkania prorektor dr hab. Jolanta Muszyńska, prof. UwB podziękowała dyrektorom za gotowość do współpracy i wręczyła nominacje do Rady Dyrektorów Szkół Średnich przy Uniwersytecie w Białymstoku. Propozycje wspólnych działań przedstawili prorektor ds. kształcenia  dr hab. Krzysztof Korotkich i Dorota Sawicka – odpowiedzialna na uczelni m.in. za kontakty ze szkołami średnimi.

Prorektor Muszyńska omówiła koncepcję organizacji w szkołach Dnia Uniwersytetu w Białymstoku, podczas którego uczniowie mogliby poznać kierunki kształcenia, studenckie koła naukowe oraz proces rekrutacji.

Prorektor Korotkich opowiedział o przygotowywanej koncepcji pracy z najzdolniejszymi uczniami metodą toutoringu. Przypomniał także działania Akademii Maturzystów UwB.

Dyskutowano o propozycji specjalnych zajęć dla uczniów przygotowanych przez nauczycieli akademickich i studentów z poszczególnych wydziałów. Dyrektorzy zgłaszali swoje potrzeby i propozycje m.in. wspólnej organizacji wakacyjnych obozów naukowych. Często przewijającym się wątkiem były problemy z nauczaniem takich przedmiotów jak matematyka, czy fizyka.

Odpowiedzią na te problemy będzie Forum Dyrektorów Szkół Średnich, które zostało zaplanowane na 12 października 2021 r. na Wydziale Matematyki UwB. Jego uczestnicy będą mogli poznać mozliwości Centrum Kreatywnego Uczenia się Matematyki.

Na koniec goście czwartkowego spotkania mogli obejrzeć nową siedzibę Bibliotekę Uniwersyteckiej.