Pracownicy Uniwersytetu w Białymstoku uhonorowani odznaczeniami i medalami

Data wydarzenia 24-03-2016

Podczas posiedzenia Senatu Uniwersytetu w Białymstoku, które odbyło się w dniu 23 marca 2016 r., pracownicy uczelni otrzymali odznaczenia państwowe. Aktu dekoracji dokonał wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Zgodnie z Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 12 lutego 2016 r. o nadaniu odznaczeń, na wniosek Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, za zasługi w działalności na rzecz rozwoju nauki odznaczeni zostali:

- Srebrnym Krzyżem Zasługi - dr Beata Boćwińska-Kiluk z Wydziału Pedagogiki i Psychologii oraz prof. dr hab. Tadeusz Włostowski z Wydziału Biologiczno-Chemicznego,

- Brązowym Krzyżem Zasługi - mgr Agnieszka Sołbut z Wydziału Pedagogiki i Psychologii.

Zgodnie z Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 7 października 2015 r. o nadaniu odznaczeń, na wniosek Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej odznaczeni zostali:

- Medalem Złotym za Długoletnią Służbę – dr Ryszard Chodźko z Wydziału Filologicznego, 

- Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę – mgr Piotr Rode z Wydziału Biologiczno-Chemicznego,

- Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę – dr Wojciech Walczak z Wydziału Historyczno-Socjologicznego.

Zgodnie z Postanowieniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 2 lipca 2015 r., za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania Medalem Komisji Edukacji Narodowej uhonorowany został dr hab. Adam Sadowski, prof. UwB z Wydziału Ekonomii i Zarządzania.


Galeria: (kliknij)