Prof. Małgorzata Dajnowicz z UwB odebrała nominację profesorską

Data wydarzenia 28-11-2019

Prof. Małgorzata Dajnowicz z Uniwersytetu w Białymstoku odebrała z rąk prezydenta Andrzeja Dudy nominację profesorską. Uroczystość odbyła się wczoraj (28.11.2019) w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

Prof. Dajnowicz jest historykiem, kieruje Zakładem Historii Kultury, Myśli i Ruchów Społecznych na Wydziale Historii i Stosunków Międzynarodowych UwB. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół historii społecznej i politycznej regionu Polski północno-wschodniej, doktryn i myśli politycznej, dziejów inteligencji i elit politycznych, a także kobiet. W swoim dorobku ma ponad 130 prac naukowych (jako autor, współautor i redaktor).

Jest m.in. członkiem Polskiego Towarzystwa Historycznego, Łomżyńskiego Towarzystwa Naukowego im. Wagów, a także prezeską stowarzyszenia Instytut Studiów Kobiecych. Od lutego 2018 roku pełni funkcję wojewódzkiego konserwatora zabytków.

Więcej informacji o uroczystości dostępnych jest na stronie internetowej.

(Fot. – archiwum prywatne prof. M. Dajnowicz)