Studenci i doktorant z UwB ze stypendiami ministra za wybitne osiągnięcia

Data wydarzenia 20-12-2018

Siedmioro studentów i doktorantów Uniwersytetu w Białymstoku znalazło się na liście tegorocznych stypendystów Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia.

Czworo z nich - Jakub Ali Farhan, Przemysław Brzozowski, Mateusz Gąsowski oraz Katarzyna Kowalik – to studenci prawa. Stypendium otrzymała też Aleksandra Golonko, studentka biologii, a także Aleksandra Joanna Lewandowska, studiująca kryminologię.

Stypendium doktoranckie trafiło do mgr. Łukasza Kierznowskiego z Wydziału Prawa UwB.

Jak informuje MNiSW, na rok akademicki 2018/2019 rektorzy uczelni przedstawili Ministrowi Nauki i Szkolnictwa Wyższego 1894 wnioski o przyznanie stypendium ministra za wybitne osiągnięcia, w tym 1325 wniosków studentów i 537 wniosków doktorantów. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego podjął decyzję o przyznaniu 656 stypendiów studentom i 82 stypendiów doktorantom. Wysokość stypendium wynosi 15.000 zł – w przypadku studentów oraz 25.000 zł – w przypadku doktorantów.

Więcej informacji na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.