Sukces pływaków z UwB

Data wydarzenia 28-03-2019

Wczoraj (27.03.2019) na Pływalni Sportowej w Białymstoku odbyła się Akademicka Liga Międzyuczelniana w pływaniu kobiet i mężczyzn. W klasyfikacji drużynowej studentki UwB okazały się bezkonkurencyjne zajmując I miejsce. Panowie ulegli tylko Politechnice Białostockiej i uplasowali się na drugim miejscu.

Zawody były ostatnim sprawdzianem przed zbliżającymi się Akademickimi Mistrzostwami Polski w pływaniu, które odbędą się w dniach 4-6 kwietnia w Lublinie.

- Poziom na Akademickich Mistrzostwach Polski w Lublinie będzie bardzo wysoki, ale nie zabraknie tam studentów UwB. Jestem przekonany, że nasi pływacy będą godnie reprezentować barwy Uniwersytetu w Białymstoku i powalczą o dobre wyniki – mówi Marcin Milczunas ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UwB, trener sekcji pływackiej.

Nasi medaliści:

Anna Kotowicz - I miejsce 50 m stylem motylkowym, I miejsce 100 m stylem zmiennym,

Aleksandra Sarnecka - I miejsce 50 m stylem dowolnym,

Mateusz Berezecki - I miejsce 50 m stylem dowolnym,

Aleksandra Sac - II miejsce 100 m stylem zmiennym,

Martyna Sokołowska - II miejsce 50 m stylem klasycznym,

Alina Markovich - III miejsce 50 m stylem klasycznym,

Aleksandra Sarnecka, Anna Kotowicz, Aleksandra Sac, Martyna Sokołowska - I miejsce sztafeta 4 x 50 m stylem zmiennym,

Paulina Babicka, Sylwia Zalewska, Dominika Raczkowska, Martyna Falkowska - II miejsce sztafeta 4 x 50 m stylem dowolnym,

Mateusz Berezecki, Emil Dawidziuk, Michał Choromański, Michał Wasilewski - I miejsce sztafeta 4 x 50 m stylem dowolnym.