Szkoły doktorskie na Uniwersytecie w Białymstoku rozpoczęły rekrutację. Mogą przyjąć 50 osób

11 dyscyplin z nauk humanistycznych, ścisłych i przyrodniczych oraz społecznych - to oferta szkół doktorskich UwB, które właśnie rozpoczęły rekrutację. Chętni kandydaci mogą zgłaszać się do 27.08.2021 r. Przyjętych może zostać w sumie 50 osób.

Na Uniwersytecie w Białymstoku działają trzy szkoły doktorskie: Nauk Humanistycznych, Nauk Ścisłych i Przyrodniczych oraz Nauk Społecznych. Każda oferuje kilka dyscyplin do wyboru. Szkoła Doktorska Nauk Społecznych oferuje ekonomię i finanse, nauki prawne, nauki socjologiczne oraz pedagogikę. W Szkole Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych można wybrać nauki biologiczne, chemiczne lub fizyczne. W ofercie Szkoły Doktorskiej Nauk Humanistycznych znajdują się: filozofia, historia, językoznawstwo oraz literaturoznawstwo.

Wszystkie rozpoczęły właśnie rekrutację, która będzie prowadzona dwuetapowo w drodze konkursu. Do 27 sierpnia kandydaci muszą zarejestrować się w systemie IRK oraz dostarczyć niezbędne dokumenty do sekretariatu wybranej szkoły doktorskiej.

3 września dowiedzą się, ile punktów uzyskali w I etapie postępowania konkursowego.

Od 6 do 10 września będą prowadzone rozmowy kwalifikacyjne. 14 września zostaną ogłoszone listy rankingowe. Kandydaci, którzy pozytywnie przejdą rekrutację, do 30 września znajdą się na liście doktorantów.

Przyjętych może zostać w sumie 50 osób. W każdej szkole i w każdej dyscyplinie obowiązuje bowiem limit miejsc. Nauki prawne to 10 osób, nauki biologiczne, chemiczne oraz ekonomia i finanse po 5 osób. Limit 4 osób obowiązuje na literaturoznawstwie, językoznawstwie, historii, pedagogice i naukach fizycznych. Nauki socjologiczne mają 3 miejsca, zaś filozofia – 2 miejsca.

Studia w szkole doktorskiej trwają cztery lata i kończą się złożeniem rozprawy doktorskiej.

Szczegóły rekrutacji do szkół doktorskich znajdują się na stronie: uwb.edu.pl/kandydat lub na stronach szkół doktorskich

Szkoła Doktorska Nauk Humanistycznych

Szkoła Doktorska Nauk Społecznych