Technotalenty poszukiwane!

Data wydarzenia 11-09-2018

Ruszył konkurs Technotalent 2018. O jego idei, zasadach i korzyściach z udziału w rywalizacji mówili wczoraj (11.09.2018) podczas konferencji prasowej przedstawiciele organizatorów, partnerów i fundatorów nagród. Uniwersytet w Białymstoku był reprezentowany przez prorektora, dr. hab. Jerzego Halickiego, prof. UwB.

Uczestnikami konkursu mogą być osoby w wieku od 18 do 35 lat związane z regionem północno-wschodniej Polski, które zrealizowały, realizują lub mają ciekawy pomysł na projekt  z wykorzystaniem nowoczesnej technologii. Uczestnicy mogą startować w kategoriach: Technika, Wyzwanie Społeczne, Biznes, Technotalent Politechniki Białostockiej 2018, Technotalent Uniwersytetu w Białymstoku 2018, Technotalent Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku 2018, Inspiracje 2018. Nowością tegorocznej edycji jest specjalna nagroda 5-lecia Konkursu Technotalent.

Do 16 października 2018 r. można zgłaszać indywidualnie lub zespołowo swoje pomysły bądź projekty stworzone w ciągu ostatnich lat, nawet te, które brały lub biorą udział w innych konkursach. Projekt można złożyć w kilku kategoriach jednocześnie.

Do wygrania jest w sumie 51 tys. złotych oraz nagrody specjalne. Zwycięzcy w kategoriach Technika, Wyzwanie Społeczne i Biznes otrzymają nagrody po 10 tys. złotych. Natomiast zwycięzcy w kategoriach: Technotalent Politechniki Białostockiej 2018, Technotalent Uniwersytetu w Białymstoku 2018, Technotalent Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku 2018 otrzymają po 5 tys. zł. Każdy uczestnik będzie mógł również zgłosić swój projekt w kategorii specjalnej Inspiracje 2018, w której nagroda wynosi 3 tys. złotych. Organizatorzy przyznają również nagrodę finansową za najlepszy Projekt Uczniowski oraz nagrodę dla Opiekuna Projektu. Gala wręczenia nagród i wyróżnień odbędzie się 11 grudnia.

Organizatorem Konkursu Technotalent 2018 jest Fundacja Technotalenty. Współorganizatorami są Izba Przemysłowo–Handlowa w Białymstoku i PKO Bank Polski. Projekt jest realizowany we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Partnerzy: Województwo Podlaskie, Bank Zachodni WBK, Politechnika Białostocka, Uniwersytet w Białymstoku, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, Unicell Poland, Białostocki Park Naukowo-Technologiczny.

Więcej informacji o konkursie oraz regulamin można znaleźć na stronie internetowej: http://technotalenty.pl/konkurs2018/.

W 2017 r. laureatką w kategorii Technotalent Uniwersytetu w Białymstoku została dr Magdalena Siemieniuk z Instytutu Biologii UwB.