Turniej Szachowy o Puchar Rektora Uniwersytetu w Białymstoku

Ponad 70 zawodników z całej Polski wzięło udział w Turnieju Szachowym o Puchar Rektora Uniwersytetu w Białymstoku, który zorganizowali w sobotę, 23 kwietnia Akademicki Związek Sportowy Uniwersytetu w Białymstoku oraz UwB. W zmaganiach wzięli udział także studenci naszej uczelni.

Turniej został rozegrany w hali sportowej przy ul. Świerkowej. Zwycięzcą w kategorii "Najlepszy Student Podlaskiej Uczelni" został student Wydziału Matematyki UwB Maciej Pytel. Bardzo dobre, bo 4. miejsce w klasyfikacji generalnej uzyskał z kolei dr Ilya Razdolski z Wydziału Fizyki UwB.

Zawody zostały zorganizowane przez Akademicki Związek Sportowowy UwB i największą podlaską uczelnię. W skład komitetu organizacyjnego weszli: Albert Miecznik, Dariusz Golonko oraz Wojciech Błachno. W wydarzeniu uczestniczył także prorektor do spraw kształcenia dr hab. Krzysztof Korotkich, prof. UwB.

Jak zapowiadają organizatorzy, kolejny turniej szachowy odbędzie się już za rok.