Uwaga Studenci Uniwersytetu w Białymstoku!

Drodzy Studenci - mając na względzie troskę o bezpieczeństwo Państwa danych, a jednocześnie spełniając wymagania przepisów rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO), planujemy z dniem 01.09.2022 r. wyłączenie możliwości logowania przy użyciu numeru PESEL do systemów komputerowych i aplikacji uniwersyteckich korzystających z centralnego serwera uwierzytelnienia – CAS (USOS-web, APD E‑learning - EduPortal, …).

Jednocześnie bardzo prosimy o używanie jako identyfikatora (loginu) wyłącznie studenckiego adresu e-mail: ...@student.uwb.edu.pl (wpisując w miejsce wielokropka pierwszą literę swojego imienia i pierwszą literę nazwiska oraz numer albumu).

Informujemy, że pozostałe identyfikatory (loginy), których używano dotychczas, nie będą obsługiwane przez centralny serwer uwierzytelniania danych – CAS.

Prosimy o wcześniejsze przetestowanie logowania i przekazanie informacji o ewentualnych błędach do Działu Aplikacji Komputerowych.

Jednocześnie informujemy o planach sukcesywnej rezygnacji  - od dnia 01.10.2022 r. -  z przesyłania poprzez system USOS i USOSweb służbowych wiadomości uniwersyteckich na prywatne konta pocztowe studentów.

Wszelkie służbowe informacje trafią na adres: ...@student.uwb.edu.pl.