,,Wiosenny Festiwal Polonistyczny" na UwB

Data wydarzenia 26-04-2018

Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu w Białymstoku zaprasza uczniów oraz nauczycieli na "Wiosenny Festiwal Polonistyczny". Impreza odbędzie się 11 maja 2018 r. (piątek). Początek o godz. 10.00, w auli Wydziału Filologicznego (Pl. NZS 1, I piętro).

Uczestnicy festiwalu wezmą udział w cyklu krótkich, ciekawych wykładów o literaturze. Pierwszy, pt. "Kim jest Pan Cogito? Społeczne role Zbigniewa Herberta", wygłosi prof. UwB Dariusz Kulesza. Z kolei prof. UwB Jolanta Sztachelska opowie o Henryku Sienkiewiczu - podróżniku w czasie i przestrzeni. Ostatnia prelekcja zostanie poświęcona współczesnej technologii - dr Piotr Stasiewicz będzie mówił o grach video jako nowej formie narracji w kulturze.

Filolodzy mają nadzieję, że z zaproszenia skorzystają też grupy spoza Białegostoku. Głównie z myślą o nich w drugiej części festiwalowego spotkania zaplanowali zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Wszyscy goście mogą liczyć na słodki poczęstunek oraz kawę i herbatę.

Zgłoszenia udziału w festiwalu należy przesłać na adres: ifp@uwb.edu.pl.