Wywiad rzeka z profesorem sir Leszkiem Borysiewiczem. Spotkanie promocyjne

Data wydarzenia 29-11-2018

Zapraszamy na spotkanie promujące książkę dr. hab. Sławomira Presnarowicza, prof. UwB pt. "Nie tylko o nauce. Rozmowy z Profesorem sir Leszkiem Borysiewiczem”.  Odbędzie się ono 3 grudnia 2018 r. (poniedziałek) o godz. 11.00 w Auli Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku.

Bohater publikacji, profesor sir Leszek Borysiewicz, to światowej sławy brytyjski uczony (biolog, lekarz) polskiego pochodzenia. Kierował badaniami, które doprowadziły do wynalezienia szczepionki przeciwko wirusowi powodującemu nowotwór brodawczaka ludzkiego, za co od królowej Elżbiety II otrzymał w 2001 roku tytuł szlachecki. Jest autorem ponad 100 publikacji naukowych. W latach 2010-2017 był wicekanclerzem (rektorem) Uniwersytetu w Cambridge. W lutym 2018 roku otrzymał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu w Białymstoku.

Autor wywiadu rzeki, dr hab. Sławomir Presnarowicz, prof. UwB, jest pracownikiem Katedry Finansów Publicznych i Prawa Finansowego na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Jest również sędzią Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie (Izba Finansowa). W 2014 r. ukazała się jego książka, zatytułowana  „Wspomnienia mojego życia”, opowiadająca koleje losu Jana Borysiewicza, ojca sir Leszka Borysiewicza. Jan Borysiewicz oraz jego żona Zofia (z d. Wołoszyn), urodzili się na Podlasiu. W czasie II wojny światowej zostali zesłani na Syberię, a potem przeszli szlak z Armią gen. Władysława Andersa.


Podczas poniedziałkowego spotkania, które ma charakter otwarty, można będzie kupić książkę "Nie tylko o nauce. Rozmowy z Profesorem sir Leszkiem Borysiewiczem”, a także zdobyć autograf jej bohatera i autora.